Nielubiany, ale dobrze płatny zawód „Komornik”, inaczej egzekutor długów komorniczych

Zawód komornika ma dwa oblicza. Opinie ludzi o tej „pościgowej” profesji od zawsze są odczytywane społecznie jako negatywne. Spotkanie komornika podczas pracy oznacza spotkanie się z wyrokiem, co w praktyce życiowej równa się problemom z prawem wobec instytucji państwowej. Myślisz że wiesz wszystko o notarialnym ściganiu?

Profesję komornika zwykle kojarzymy przez pryzmat decyzji wykonywanych, które egzekwuje on zza biurka. Komornik operuje na sądowo podjętych wyrokach.

Sprawdź ten odnośnik – to naprawdę świetna propozycja (https://snmw.pl/), która na pewno bardzo Cię zaabsorbuje. Nie wahaj się więc i sprawdź już teraz!

Wybrane elementy jego pracy mają charakter typowo biurowy. Dopiero w kolejnych etapach komornik sprawdza się w typowej pracy terenowej, jaką np. wykonuje listonosz.

Pieniądze, komornik, długi

Autor: money pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Egzekwowaniu postanowień na piśmie towarzyszy wizerunek istotnego „braku skrupułów”. Komornicy, podobnie jak kontrolerzy biletów autobusów miejskich, przyjmują na swoje barki włącznie z wizerunkiem zawodowym wyładowania pełne złości. To oni ucieleśniają „najgorszy” system prawa, mimo że tak naprawdę są oni tylko wykonującym elementem tzw. „góry”. W opinii typowych Nowaków komornik (odkryj więcej) jest publicznym uzurpatorem, złodziejem, który bogaci się kolejnymi kradzieżami na szarych obywatelach.

Ostatnie lata przynoszą jednak zmiany w wizerunkowym rozumieniu pracy komornika. Faktem jest nie tylko wyciszenie negatywnego „wydźwięku” (więcej strachu, mniej krytyki), ale i pokaźna liczba nowych aplikacji komorniczych. Zawód ograniczony cenzusem ilości miejsc wybierają studenci kierunków administracyjnych. Nastawienie praktykantów kierowane jest na głębokie morze, czyli pracę w terenie. Po tym widać, czy młody komornik rzeczywiście nadaje się do pracy z „teczkami”.
Stres wokół pracy i oddzielanie życia prywatnego to fundamenty w pracy komornika. Wyłożone wyżej okoliczności pracy przynoszą stosunkowo lukratywne dochody tych urzędników. Sprawdzony w terenie komornik , jeśli wykona do końca swoje sprawy zarobi nawet ok sześć tysięcy złotych. Górnej sumy tutaj nie ma, jej wysokość zależy tylko od skuteczności prowadzenia spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*