My, nowocześni, ludzie sukcesu

Kim jest człowiek nowoczesny i czy tak naprawdę istnieje takowe pojęcie? Ciężko stwierdzić zważywszy, iż tyle, ile opinii, tyle kanonów człowieka, który może szczycić się tym mianem. Czy jednak możemy wyróżnić konkretne cechy wspólne, czy łatwiej nam mówić osobno o nowoczesnej kobiecie lub o nowoczesnym mężczyźnie?

Autor: Atlantic

Sprawa jest na pewno skomplikowana, identycznie, jak podział ról między kobietą a mężczyzną jest w fazie stopniowego zanikania. Dawniej to było jasne i czytelne: kobieta jest patronką ogniska domowego, zajmuje się dziećmi, dba o dom, przygotowuje posiłki, sprząta, robi pranie, źas mężczyzna ma utrzymywać rodzinę, czyli jest dostarczycielem pieniędzy i pozostałych rzeczy bez, których nie da się funkcjonować. Skoro o kobiecie można rzec, iż troszczy się o ognisko domowe, symbolicznie podtrzymuje rodzinny płomień w obrębie domu, tak o mężczyźnie powinniśmy rzec, że walczy ze światem zewnętrznym, stawia mu opór, nadając autentyczny rys bezkształtnym zewnętrznym przeszkodom.

W dzisiejszym świecie niemniej jednak te role uległy zmianie. Co prawda w ogólnie rzecz ujmując tradycyjny model się nie zmienił, jednakże czynniki obyczajowe wymuszają pewne zachowania. Urlopy macierzyńskie, ojciec bez zatrudnienia, a pracująca na cały etat kobieta – to normalne widoki dnia codziennego.

Charakteryzując więc osobnika nowoczesnego musimy zwracać uwagę na mężczyznę i kobietę w ten sam sposób, jako jednostki o podobnych dążeniach do bycia na bieżąco. Drogie, perfumy bardzo dochodowpraca, modne przedmioty, jak luksusowy pojazd czy na przykład zegarek orient (obejrzyj modele), to marzenia obu płci. Skończyły się już czasy, gdy kobieta była dodatkiem do mężczyzny. To mężczyzna robił karierę, a kobieta powinna była się dobrze prezentować w domu.

Hierarchiczny porządek i pewien model patriarchalny uległ załamaniu, dzisiaj nie można powiedzieć z z pełną stanowczością, że panowie rządzą światem, gdyż przy ich bokusą kobiety, gotowe do walki, bardziej nawet elastyczne na czekające je zmiany, wyłapujące trendy, dostosowujące się do nowej rzeczywistości. Panowie już nie mogą spać spokojnie, powinni być uważni, jeżeli nie chcą stracić prymu kobietom.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej szafy na wymiar wrocław szczegółowych informacji odnoszących się do prezentowanego tutaj tekstu. Z pewnością jest on niezwykle emocjonujący.

Zawsze jednak, zamiast walczyć mogą się podzielić władzą, tego typu rozwiązanie chyba wszystkim będzie w smak. Więcej o zegarkach: .

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło sprzątanie po zmarłych a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.