Solidny kamieniarz zdecydowanie nie może być za tani!

Cmentarze w Polsce są piękne – chociaż zapewne niektórzy czytelnicy dosyć sceptycznie zwykli podchodzić do tych nowych nagrobków. Cóż, nie zawsze nagrobki charakteryzują się niesamowitym pięknem, lecz i tak chodzenie po polskich cmentarzach, w szczególności w listopadzie, no ma swój niepowtarzalny urok. Pamiętajmy, że jeśli nie mamy zbyt wiele kasy na własny nagrobek – bądź najbliższych, nie musimy zakładać, iż to wielki wstyd postawić zwykły pomnik! Jeśli ktoś nawet w kwestii nagrobków wychodzi z założenia, że najbardziej znaczące jest to, aby się pokazać, to rozumuje bardzo źle!

kamień

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Choć to pewnie oczywiste, iż spoglądając na mocno zaniedbany pomnik – (więcej informacji) własnych bliskich – rodziców albo dziadków, z pewnością przydałoby się skombinować jakoś kasę. To pewnie coś oczywistego, że obowiązkiem rodziny jest dbanie o groby zmarłych. Gdy nie będziemy dbali o groby zapewne nasze dzieci po wielu latach, z powodu braku odpowiednich wzorców, także niestety o nas zapomną. A niestety wzrasta w naszym społeczeństwie pogląd jakoby właśnie dbanie o umarłych, ich groby, nie miało sensu. No cóż, negatywne wzorce z pewnych zachodnich państw nigdy nie powinny mieć w Polsce miejsca! Jeśli ktoś w taki sposób zwykł podchodzić do tematu cmentarzy, niech odmieni rozumowanie.

Bardzo cieszy, że jakość kamieniarstwa stoi na bardzo dużym poziomie. Można w sumie powiedzieć, iż w bardzo wielu przypadkach choćby stołeczni kamieniarze są tak jakby wirtuozami. Chociaż no nie oszukujmy się za bardzo: a więc jeżeli wyłożymy na stół znaczne pieniądze, to faktycznie nagrobek – (witryna internetowa) będzie cechował się gustownym wyglądem, porządnym wykonaniem.

kamień

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kamieniarz z Warszawy nigdy nie weźmie za swoje usługi bardzo małych pieniędzy. Jeśli ktokolwiek w taki sposób rozumuje zapewne nie poznał dobrze rynku kamieniarskiego. A zresztą to chyba coś typowego, że jeśli bardzo chcemy, aby grób był perfekcyjny, przystosowany do typowo polskiej aury, nie powinien aż tak przesadnie skupiać się na oszczędzaniu. Zatem zadbajmy o to by krajowe nekropolie były jeszcze ładniejsze, bardziej klimatyczne. Bądź co bądź cmentarze są bardzo istotną częścią polskiego krajobrazu.