Solidny kamieniarz zdecydowanie nie może być za tani!

Cmentarze w Polsce są piękne – chociaż zapewne niektórzy czytelnicy dosyć sceptycznie zwykli podchodzić do tych nowych nagrobków. Cóż, nie zawsze nagrobki charakteryzują się niesamowitym pięknem, lecz i tak chodzenie po polskich cmentarzach, w szczególności w listopadzie, no ma swój niepowtarzalny urok. Pamiętajmy, że jeśli nie mamy zbyt wiele kasy na własny nagrobek – bądź najbliższych, nie musimy zakładać, iż to wielki wstyd postawić zwykły pomnik! Jeśli ktoś nawet w kwestii nagrobków wychodzi z założenia, że najbardziej znaczące jest to, aby się pokazać, to rozumuje bardzo źle!

kamień

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Choć to pewnie oczywiste, iż spoglądając na mocno zaniedbany pomnik – (więcej informacji) własnych bliskich – rodziców albo dziadków, z pewnością przydałoby się skombinować jakoś kasę. To pewnie coś oczywistego, że obowiązkiem rodziny jest dbanie o groby zmarłych. Gdy nie będziemy dbali o groby zapewne nasze dzieci po wielu latach, z powodu braku odpowiednich wzorców, także niestety o nas zapomną. A niestety wzrasta w naszym społeczeństwie pogląd jakoby właśnie dbanie o umarłych, ich groby, nie miało sensu. No cóż, negatywne wzorce z pewnych zachodnich państw nigdy nie powinny mieć w Polsce miejsca! Jeśli ktoś w taki sposób zwykł podchodzić do tematu cmentarzy, niech odmieni rozumowanie.

Bardzo cieszy, że jakość kamieniarstwa stoi na bardzo dużym poziomie. Można w sumie powiedzieć, iż w bardzo wielu przypadkach choćby stołeczni kamieniarze są tak jakby wirtuozami. Chociaż no nie oszukujmy się za bardzo: a więc jeżeli wyłożymy na stół znaczne pieniądze, to faktycznie nagrobek – (witryna internetowa) będzie cechował się gustownym wyglądem, porządnym wykonaniem.

kamień

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kamieniarz z Warszawy nigdy nie weźmie za swoje usługi bardzo małych pieniędzy. Jeśli ktokolwiek w taki sposób rozumuje zapewne nie poznał dobrze rynku kamieniarskiego. A zresztą to chyba coś typowego, że jeśli bardzo chcemy, aby grób był perfekcyjny, przystosowany do typowo polskiej aury, nie powinien aż tak przesadnie skupiać się na oszczędzaniu. Zatem zadbajmy o to by krajowe nekropolie były jeszcze ładniejsze, bardziej klimatyczne. Bądź co bądź cmentarze są bardzo istotną częścią polskiego krajobrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*