Na co zwracać największą uwagę przy zakupie własnego mieszkania? Zawsze zwracaj uwagę na kruczki w umowach z developerami

Chyba nie ma osoby, która nie pragnęłaby mieć swojego mieszkania. Niestety, w współczesnych czasach nie jest to bynajmniej takie proste – rzadko kiedy kogoś stać na zakup swojego mieszkania od ręki.

Zazwyczaj nie mamy właściwej sumy pieniędzy, która umożliwiłaby pokrycie

Budynki

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

takiego wydatku. W takich sytuacjach najczęściej jesteśmy zmuszeni zaciągnąć w banku kredyt na zakup mieszkania.

Ta ważna witryna (http://www.kwit.com.pl/kompleksowa-obsluga-it/) jest przyszykowana dla miłośników tej problematyki. Jeśli zaliczasz się do nich, to kliknij na ten odnośnik!

Jeśli Ty także zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wtedy musisz być wielce czujny. Warto zadbać zawczasu o to, aby mądrze ulokować pieniądze – przecież jest to na tyle wielka suma, że przeznaczenie jej na chybioną inwestycję bez wątpliwości nie będzie dobrym pomysłem.

Kiedy szukasz nowego mieszkania (zobacz osiedla pod toruniem), wówczas musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Na początek bardzo ważna jest lokalizacja – oczywiście mieszkania znajdujące się dalej od centrum miasta będą z pewnością tańsze, jednakże musisz w takich

zobacz więcej

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

przypadkach rozważyć także inne sprawy. Być może bardziej będzie opłacalne kupno mieszkania bliżej centrum – jeśli przykładowo będziesz miał tak blisko do szkoły, że nie będziesz musiał kupować biletu komunikacji miejskiej. Zaoszczędzony czas jest także bardzo istotny – nie powinieneś zatem decydować się przykładowo na kupno mieszkania w sytuacji kiedy będziesz musiał co dzień dojeżdżać do pracy ponad godzinę.Drugą sprawą, którą niewątpliwie powinieneś rozważyć zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania, jest to, czy kupisz je bezpośrednio od dewelopera czy też kupisz z tak zwanej drugiej ręki.

Oczywiście w tym drugim wypadku cena mieszkania z pewnością będzie o wiele niższa, jednak z drugiej strony takie mieszkania zwykle wymagają solidnego remontu, który potrafi pochłonąć naprawdę dużo pieniędzy. Nie zawsze zatem tego rodzaju inwestycja będzie opłacalna. W obecnej chwili na rynku nieruchomości ceny mieszkań mocno zmalały – jeśli zatem chcesz kupić mieszkanie od dewelopera, teraz kategorycznie jest na to najlepszy moment. Gdy chcesz obejrzeć oferty deweloperów w interesującej Cię dzielnicy, wystarczy, że wrzucisz w wyszukiwarkę internetową przykładowo hasło: „nowe mieszkania Stare Miasto” (klik). Wówczas bez wątpienia znajdziesz to, czego potrzebujesz. Być może jakiś developer Wrocław zainteresuje Cię właśnie swoją propozycją?