Szkolenia BHP

Kiedy rozkręcamy swoją działalność powinniśmy liczyć się z tym, że będzie dużo istotnych spraw, które będą nam spędzały sen z powiek. Na pewno do jednej z nich będą należały zasady BHP. Bywa, że sporo osób myśli, że jakoś damy radę dostosować przepisy, ale są one precyzyjne. Musimy my sami, jako pracodawcy oraz nasi pracownicy znać je i ich przestrzegać.

W jaki sposób dobrze przeprowadzić szkolenie BHP

Wielu firmom brakuje czasu na przedstawianie pracownikom norm BHP. Z tego powodu to świetny pomysł na rozwiązanie wielu aspektów tej kwestii. Jeśli nasza firma ma siedzibę w Warszawie, to możemy zapisać się na jakieś szkolenie właśnie z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w tej miejscowości. Możemy też poprosić profesjonalistów w tej dziedzinie, żeby zorganizowali szkolenie w naszej firmie dla naszych pracowników (Gemmar przeprowadza szkolenia BHP w Warszwie).

Bezpieczeństwo na stanowisku pracy

BHP to niezmiernie istotna część życia każdej jednostki. Nieważne czy chodzi o szkołę, czy o sąd. Istotne jest to, że trzeba znać i przestrzegać istniejących norm zapisanych w BHP. Przepisy te są egzekwowane przez różnego typu organy na przykład przez sanepid. Powinniśmy, więc pamiętać o tym, by wszyscy nowi pracownicy byli przeszkoleni właśnie z BHP. Nie zawsze da się zagospodarować czas, ale należy to zorganizować, żeby do takiego szkolenia dochodziło.

w pracy

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa, że w pewnych miejscach dzieje się tak, że otrzymujemy do podpisania kartkę, że zostaliśmy zapoznani z zasadami BHP, chociaż wcale tak nie jest. Dlatego nie podpisujmy jej i możemy poprosić o zapoznanie nas z zasadami panującymi w firmie lub pozwolenie w czasie pracy, żebyśmy samodzielnie mogli się z nimi zapoznać. Jednak wiele firm by mieć to z głowy stawia na szkolenia BHP (Gdańsk – oferta TBF na). Dzięki takiemu szkoleniu dowiadujemy się wszystkiego, co dotyczy przepisów BHP – czytaj – od tego ile godzin możemy spędzić w pracy, w jakiej temperaturze maksymalnej można pracować i jaki strój do pracy musimy ubrać. Oczywiście zasady BHP – bhpprofesjonalnie.pl/ – są różne w zależności od typu stanowiska. Inne zasady są w biurze a inne na magazynie. Jeżeli, więc nasza firma ma biura i hale, to oczywiście część szkolenia powinna być wspólna, ale potem informacje dopasowane do stanowiska powinny zostać przedstawiane już jedynie zainteresowanym pracownikom. Po tego typu szkoleniu pracodawca nie musi przejmować się tym, że pracownicy nie będą wiedzieli, jak się zachować w określonych warunkach pracy.