Jak wykorzystać kamień we nowoczesnej architekturze – szybki poradnik

Kamieniarstwo, jak sama nazwa sugeruje, to sztuka właściwego obrabiania kamienia. Kamień był wykorzystywanym od zarania dziejów elementem budulcowym. O jego popularności zadecydowała głównie łatwa dostępność. Obecnie zakłady kamieniarskie również nie mogą narzekać na brak konsumentów, w szczególności kiedy ich projekty są oryginalne, a realizacje wykonane są z dbałością o najmniejsze drobiazgi.

kamień

Autor: Libet S.A.
Źródło: Libet S.A.
Oferowane na rynku kamieniarstwo (zobacz sopnie blokowe w Strzegomiu) Warszawa zajmuje się głównie robieniem nagrobków z różnych rodzajów kamieni. Z reguły w tym celu stosowany jest granit bądź marmur. Oba tworzywa są szczególnie odporne i zapewniają ciekawe wykończenie. Nagrobki przyjmują dosyć oryginalne formy i nierzadko wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Zakłady kamieniarskie mają na podorędziu wiele ciekawych projektów, jednakże coraz częściej oferują dostosowanie się do indywidualnych wymogów konsumentów. Nagrobki – (przenieś mnie do strony) nie mają już formy dużych, topornych pieczar. Są niewielkie, eleganckie, a jednocześnie bardzo istotna waga przywiązywana jest do ich zdobienia. Zobacz również – .

Kamieniarstwo to jednakże nie tylko wykonywanie nagrobków. Dużo firm zajmuje się również kamieniarstwem budowlanym, czyli wykonywaniem elementów dekoracyjnych dla pomieszczeń. Z kamieni wykonywane są na przykład schody, które nadają pomieszczeniom elegancki wygląd. Sporym zainteresowaniem cieszą się aktualnie najczęściej schody marmurowe. Na dodatek, kamień sprawdza się w produkcji blatów, czy to kuchennych czy łazienkowych. Są one faktycznie wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i prezentują się niezwykle atrakcyjnie.

kamień

Autor: Bruk-Bet
Źródło: Bruk-Bet

Sporo osób decyduje się też na kamienne posadzki w swoim domu. Z kamienia produkowane są poza tym kominki, które dziś znacznie częściej montuje się w domach bądź mieszkaniach, więc obróbka kamienia to sztuka pożądana.

W Warszawie działa dużo zakładów kamieniarskich , których oferta jest rzeczywiście zróżnicowana. Jakość wykonywanych usług jest przeważnie dosyć wysoka, ponieważ właściciele podobnych firm znakomicie zdają sobie sprawę z tego, jak duża jest konkurencja na tutejszym rynku. Kamieniarstwo może mieć również charakter artystyczny. Nic więc dziwnego, że warszawskie zakłady kamieniarskie proponują tego rodzaju usługę.