Transport drobnicowy kontenerami

Obecnie najlepszym sposobem na oszczędność przy transporcie drobnych ładunków na większe odległości jest transport za pomocą kontenerów. Zaletą tego rozwiązania jest niski koszt, obowiązujący bez związku z ilością przewożonych towarów. Przedsiębiorca bowiem ponosi pojedynczy koszt najmu kontenera, a sam koszt transportu również przeliczany jest względem ilości kontenerów. Jedynym limitem nałożonym na ten typ transportu jest limit wagowy, wynoszący 24 tony dla każdego kontenera. Należy jednak wiedzieć, że cło jest ustalane od pojedynczejj sztuki transportowanego towaru. Mimo tego, zainteresowanie transportem tzw. drobnicy za pomocą kontenerów z roku na rok jest coraz wyższe.

Statek towarowy

Źródło: http://sxc.hu/
Jak transportować kontenery?Transport (polecana strona) kontenerów ma miejsce zarówno przez morze, jak i przez ląd. Kontenery są ładowane w porcie na ogromne statki transportowe, które następnie można rozładować od razu na przyczepy ciężarówek. Nie ponosi się więc kosztów związanych z przepakowaniem towarów w porcie. Taki typ transportu nie ma właściwie limitów w zakresie odległości. Wielkie kontenerowce mogą przewieźć towar przez ocean, w praktycznie każdych warunkach pogodowych. Ciężarówki z kolei pozwalają na dotarcie w nawet najbardziej niedostępne miejsca kontynentu. Powinno się jednak wiedzieć, że transport drogą morską i lądową jest znacznie bardziej powolny od transportu lotniczego. Transport (link tu…) ładunku z Ameryki czy Australii, w zależności od punktu docelowego, może zająć nawet do miesiąca.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Dobrze jest się ubezpieczyćZe względu na dużą ilość przewożonych towarów, transport drobnicowy (sprawdź ofertę itl-omega) trzeba poprawnie zabezpieczyć. Chodzi w tym miejscu zarówno o zabezpieczenie ładunku w kontenerze, jak i ubezpieczenie w odpowiedniej organizacji. Mimo nawet najdokładniejszych starań, nagminnie zdarzają się drobne uchybienia. Kontener bywa narażony na skrajną wilgoć, znaczne wibracje i nieostrożność podwykonawców. W takim przypadku zamiast dochodzić co się stało z ładunkiem, warto skorzystać z polisy ubezpieczeniowej. Co prawda zwiększy to generalny koszt transportu, jednak straty spowodowane niewłaściwym zabezpieczeniem towarów mogą być nieporównywalnie bardziej dotkliwe.

Znajdź praktyczną ofertę w miejscu:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://pl.itl-omega.eu