Szkolenia asertywność

W Polsce pokutuje błędne przekonanie, że sprzedawać mogą wszyscy. Nie jest to prawda. W rzeczywistości, żeby zostać sprzedawcą powinniśmy posiadać pewne cechy, a tych nie posiada połowa ludzi, którzy zostali zatrudnieni w sklepach. W dodatku dużej liczbie osób wydaje się, że skoro miały okazję pracować w sklepie spożywczym to i w sklepie z ciuchami również dadzą sobie radę, w końcu obsługę kasy fiskalnej mają w jednym paluszku. A w tych sklepach trzeba używać trochę innych technik sprzedaży, o których wiele osób nawet nie słyszało.

sprawdź więcej
Owszem są diamenty, które potrafią idealnie wczuć się w nastrój klienta i sprawić, żeby klient, który zjawił się u nas po sznurówki do butów wyszedł z dwiema, nowymi parami butów, ale tu musimy być bardzo utalentowani lub być po przeszkoleniu z technik sprzedaży. W dużej ilości miast organizowane są szkolenia techniki sprzedaży (zobacz tutaj).

Kiedy szukasz pewne dane, zerknij i sprawdź informację – tutaj znajdziesz tylko interesujące oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Takie szkolenie pozwala nam dowiedzieć się, w jaki sposób rozmawiać z klientem, by ten chciał podtrzymywać konwersację i co najważniejsze dla sprzedawcy, żeby opuścił z więcej niż jedną rzeczą.

Praca w sklepie nie jest dla wszystkich

Sporo osób, które nie mogą nigdzie znaleźć zajęcia idą pracować do sklepu. Jednak praca w sklepie, tak naprawdę, nie jest taka banalna jak może się zdawać na pierwszy rzut oka. Otóż nie możemy jedynie chodzić po sklepie i udawać, że poprawia się ekspozycję. Nie możemy również spędzić czasu na plotkowanie ze znajomą, która właśnie przyszła do sklepu. Trzeba spełniać pewne normy, w innym wypadku nie otrzymamy premii albo zostaniemy zwolnieni. Nie jest to miła perspektywa, ale jednak, w ten sposób to wygląda. Na szczęście pracodawcy wiedzą, że sprzedawać trzeba umieć i zapisują swoich pracowników na szkolenia techniki sprzedaży. Choć, jak to bywa nie do wszystkich pracodawców dotarło, że dzięki właściwemu przeszkoleniu pracowników da się podnieść zysk i to nawet o 50 procent, a bywa, że i więcej. Jeśli wzięliśmy do pracy w naszym sklepie osoby z różnych bajek to, natychmiast powinni oni dowiedzieć się, jak powinna wyglądać praca sprzedawcy, żeby dzienny utarg wprowadzał uśmiech na twarzy a nie prowadził do tego, że nie ma, co liczyć, bo jest tak mało pieniędzy (więcej szkoleń): ). Jeżli zauważymy, że sklep nie daje oczekiwanych obrotów, to trzeba spróbować zmienić taki stan rzeczy. Na pewno, odpowiednim początkiem będzie przeszkolenie osób zatrudnionych z technik sprzedaży.