Szkolenia asertywność

W Polsce pokutuje błędne przekonanie, że sprzedawać mogą wszyscy. Nie jest to prawda. W rzeczywistości, żeby zostać sprzedawcą powinniśmy posiadać pewne cechy, a tych nie posiada połowa ludzi, którzy zostali zatrudnieni w sklepach. W dodatku dużej liczbie osób wydaje się, że skoro miały okazję pracować w sklepie spożywczym to i w sklepie z ciuchami również dadzą sobie radę, w końcu obsługę kasy fiskalnej mają w jednym paluszku. A w tych sklepach trzeba używać trochę innych technik sprzedaży, o których wiele osób nawet nie słyszało.

sprawdź więcej
Owszem są diamenty, które potrafią idealnie wczuć się w nastrój klienta i sprawić, żeby klient, który zjawił się u nas po sznurówki do butów wyszedł z dwiema, nowymi parami butów, ale tu musimy być bardzo utalentowani lub być po przeszkoleniu z technik sprzedaży. W dużej ilości miast organizowane są szkolenia techniki sprzedaży (zobacz tutaj). Takie szkolenie pozwala nam dowiedzieć się, w jaki sposób rozmawiać z klientem, by ten chciał podtrzymywać konwersację i co najważniejsze dla sprzedawcy, żeby opuścił z więcej niż jedną rzeczą.

Praca w sklepie nie jest dla wszystkich

Sporo osób, które nie mogą nigdzie znaleźć zajęcia idą pracować do sklepu. Jednak praca w sklepie, tak naprawdę, nie jest taka banalna jak może się zdawać na pierwszy rzut oka. Otóż nie możemy jedynie chodzić po sklepie i udawać, że poprawia się ekspozycję. Nie możemy również spędzić czasu na plotkowanie ze znajomą, która właśnie przyszła do sklepu. Trzeba spełniać pewne normy, w innym wypadku nie otrzymamy premii albo zostaniemy zwolnieni. Nie jest to miła perspektywa, ale jednak, w ten sposób to wygląda. Na szczęście pracodawcy wiedzą, że sprzedawać trzeba umieć i zapisują swoich pracowników na szkolenia techniki sprzedaży. Choć, jak to bywa nie do wszystkich pracodawców dotarło, że dzięki właściwemu przeszkoleniu pracowników da się podnieść zysk i to nawet o 50 procent, a bywa, że i więcej. Jeśli wzięliśmy do pracy w naszym sklepie osoby z różnych bajek to, natychmiast powinni oni dowiedzieć się, jak powinna wyglądać praca sprzedawcy, żeby dzienny utarg wprowadzał uśmiech na twarzy a nie prowadził do tego, że nie ma, co liczyć, bo jest tak mało pieniędzy (więcej szkoleń): ).

Zaciekawiła Cię taka informacja? Jeśli masz ochotę przeczytać więcej, sprawdź na serwisie (https://www.blyss.pl/) inne informacje, one również są na opisywany temat.

Jeżli zauważymy, że sklep nie daje oczekiwanych obrotów, to trzeba spróbować zmienić taki stan rzeczy. Na pewno, odpowiednim początkiem będzie przeszkolenie osób zatrudnionych z technik sprzedaży.