Ogumienie – gdzie kupować?

Posiadanie samochodu to bardzo odpowiedzialna rzecz. Trzeba dbać o jego kondycję, by jazda była wygodna i bezpieczna. Istotne są naturalnie kontrole silnika, nadwozia i innych elementów, jednak rzeczywistość wskazuje, że najważniejszym elementem jest ogumienie. Trzeba zawsze mieć na uwadze, by zakładać modele ogumienia, które nadają się do teraźniejszej pory roku, marki oraz rozmiaru pojazdu.

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock
Wielkie samochody, które zbudowane są do frachtu ciężkich produktów na wielkie trasy, potrzebują zainstalowania takiego specjalistycznego osprzętu, jak opony dostawcze. Odznaczają się one robiącymi wrażenie parametrami – są zdecydowanie bardziej solidne niż zwyczajne opony, mają większe rozmiary i mogą wytrzymać większy nacisk.

Opony – warte przeczytania – terenowe są przeznaczone dla aut, które jeżdżą trudnych warunkach. Muszą być zakładane w specjalistycznych pojazdach jeżdżących w trudnych zawodach terenowych. Dobre opony terenowe pozwalają na jazdę nawet po najtrudniejszych trasach. W sklepach można znaleźć dużo różnych gatunków takiego ogumienia. Inne opony terenowe zamontowuje się, gdy pojazd ma jeździć po piasku, inne opony terenowe, gdy na trasach będzie wiele błotnistych pułapek. Jeśli nie planujesz startu w wyścigach i preferujesz podróże po twardych drogach, wybierz opony osobowe.

Opony osobowe, jak sama nazwa mówi, instaluje się w zwyczajnych autach, które są przeznaczone do jechania po twardszych nawierzchniach. Opony osobowe są zazwyczaj mocne, lecz nie muszą wytrzymywać takiej wagi, jak w sytuacji ogumienia do ciężarówek. Najważniejszym parametrem, jaki posiadają opony osobowe, jest rzecz jasna przyczepność. Porządne opony osobowe mają perfekcyjnie trzymać się jezdni, tak aby podróż nawet w ulewie była komfortowa dla jadących. Należy mieć na uwadze, że opony osobowe są dostępne w dwóch podstawowych typach – na porę letnią i śnieżne, zimowe miesiące. Każdy kierowca, który ceni swoje życie, zawsze musi mieć założone prawidłowe opony osobowe.