Doskonała reklama outdoorowa

Gdy mamy firmę to naturalnym jest, że chcemy ją promować. Rodzaj reklamy zależny jest naturalnie od charakteru działalności, budżetu i odbiorców naszych produktów albo usług. Możemy reklamować się w internecie, w różnego rodzaju katalogach przedsiębiorstw, można zamieszczać reklamę graficzną w branżowych portalach, na blogach czy forach internetowych. Należy również wyjść z reklamą także poza internet.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje reklam zewnętrznychReklama outdoorowa może przybierać bardzo zróżnicowane formy. Najbardziej powszechną i rzucającą się w oczy są naturalnie billboardy.

Czy masz chęć poznać opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link, a zapewne znajdziesz takie informacje, które okażą się niezwykle przydatne.

Nie mniej popularne są tak zwane citylighty, czyli oświetlone reklamy umiejscowione najczęściej w ściankach przystanków tramwajowych, ale także wolnostojące. Bardzo wiele płotów czy ścian obwieszonych jest różnego rodzaju bannerami, to znaczy reklamami drukowanymi na elastycznych foliach albo siateczkach. Jeżeli chodzi o reklamy zewnętrzne, które mają przetrwać dłużej niż plakat, to takie właśnie bannery są rozwiązaniem wymagającym najmniejszego nakładu środków finansowych.

Jeżeli decydujemy się na taką reklamę, musimy przede wszystkim przygotować projekty, kupić folie reklamowe na których chcemy drukować, lokalizacje, w których chcemy ów banner umieścić. Można zlecić te prace agencji reklamowej, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zrobili to we własnym zakresie.

Skąd wziąć materiały

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej nabywać w wyspecjalizowanych sklepach. W internecie z łatwością można znaleźć sklep z foliami, reklamowy albo dla agencji reklamowych – nazwy są różne, asortyment najczęściej podobny. Zawiera wszystko, co potrzebne może być do zrobienia materiałów reklamowych. Folie, ramki, różnego typu zaczepy i całe mnóstwo innych. Nie ma także większego problemu, aby w drukarni zlecić wydrukowanie projektu na dostarczonym przez nas materiale. Musi to być jednak dobra drukarnia wielkoformatowa, ale to chyba oczywiste.

Gdzie można powiesić reklamę?Nie wolno oczywiście umieścić bannera w każdym miejscu. Dobrze jest zapoznać się z regulacjami dotyczącymi wieszania reklam w naszej miejscowości. Czasami potrzebna jest tylko zgoda właściciela posesji na umieszczenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem wymagana jest także zgoda z Urzędu Miasta. Przygotowanie reklamy wymaga trochę pracy, lecz jeśli właściwie ją zaprojektujemy z pewnością przysporzy nam klientów. Więcej na temat reklamy – telebimy z reklamą w Cieszynie.

Jeśli zaintrygowała Cię omawiana kwestia, bez wahania kliknij ten odnośnik – to omówienie (http://www.pietak.pl/osoby-indywidualne) na pewno też okaże się warte Twojego zainteresowania.