Cena pracy tłumacza – na czym polega?

Kiedy mamy problem z nieznajomością angielskiego, a korzystanie z nabytej wiedzy i słowników niewiele pomoże, decydujemy się na tłumacza.

Przeważnie cennik tłumaczeń firmy ustalają w oparciu o strony i ilość znaków. Jak tutaj: .

Słowniki obcojęzyczne

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Mając „pod ręką” serwisy zleceniowe online jak i freelancerów, którzy działają w tłumaczeniach mamy relatywnie duży wybór wykonawców. Definiowanie opisów z angielskiego na polski i odwrotnie to dzisiaj najpopularniejsze zlecanie w skali języków obcych.

Jakkolwiek na sieciowym polu ofert wyróżnia się angielski, za nim jest równie popularny niemiecki, ale natrafimy także na mniej spotykane tłumaczenia: z niderlandzkiego, francuskiego, hiszpańskiego itp. Ten ostatni należy do coraz bardziej znaczących w skali globu, u nas stale ustępuje językom zachodnim i państw wschodnich.

Do tłumaczenia oddawane są przeróżne teksty, od specjalistycznych instrukcji obsługi pralki itp. przez akty sądowe, po opisy do katalogów.

Jeżeli pragniesz rozszerzyć swoją znajomość rzeczy z powyższy temat, to namawiam do mojej strony. Wystarczy kliknąć w moje łącze (https://psychsupport.pl/terapia-poznawczo-behawioralna/) i już.

Ceny za tłumaczenia kształtują się na wyższym poziomie niż w przypadku zwykłych copywriterów. Część tłumaczy rozdziela stawki między dwa rodzaje tekstów do tłumaczenia: materiałów zwykłych bądź branżowych oraz przysięgłych (dokumentów ostemplowanych pieczątką instytucji: policji, ministerstwa). ((poznaj więcej) – tłumaczenia tekstów pierwszych jest tańsze od dokumentów opieczętowanych. Nie mają w sobie tyle stylu formalnego, trudnych wyrażeń, których na co dzień nie używamy. (tłumaczenia specjalistyczne angielski) W tekstach o profilu prawniczym czy notarialnym, gdy temat rozchodzi się o trafne przetłumaczenie paragrafu, cena rośnie przede wszystkim za sformalizowany styl i słownictwo.

Przeciętne ceny za tłumaczenie za stronę opisu, tekstu promocyjnego itp. oscylują w okolicy 20 złotych. W serwisach zleceniowo-aukcyjnych, gdzie zleceniodawcy kierują się przede wszystkim własnym portfelem, autorzy schodzą do parunastu złotych za stronę. Cennik tłumaczeń zależy także od specyfiki tłumaczenia. Więcej dopłacimy za przetłumaczenie arcytrudnej instrukcji obsługi czy tematykę komputerową; za pojedyncze akapity zleceniodawcy zażądają niższych stawek.Tłumaczenia angielskiego i ich pochodne, czyli poziomy cen Spectlumacz kształtują się w oparciu o formalizację tekstu, jak również popularność tematyki która jest poddana tłumaczeniu.