Profesjonalne podróżowanie

W cztery strony świata, w każdy zakątek i do każdego miasteczka – jeździmy i przemieszczamy się. Odkąd granice odeszły do lamusa możemy móc tak podróżować. Jako mieszkańcy Unii Europejskiej i Strefy Schengen możemy także szukać pracy w wielu miejscach kontynentu.

Wraz z naszym podróżowaniem do boju ruszyły samochody – większe, mniejsze, ale przede wszystkim te, w których nie siedzą żądni przygód wycieczkowicze, lecz pracujący ciężko kierowcy TIR-ów i innych troszkę mniejszych aut.

Biały samochód dostawczy

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com

Zajmują się przede wszystkim transportem ładunków, transportowaniem różnych rzeczy o różnych rozmiarach, samochodów, części do pojazdów, przewożą wszystko, nawet to, co ma tak dziwne nazwy, że nie wiedziałbyś jak o to zapytać.

Omawiany materiał, który na tej witrynie publikujemy, jest bardzo interesujący, jednak warto oprócz tego przeczytać pokrewne wiadomości – więcej pod tym linkiem (http://www.esoil.pl/p,896,klubertemp-znf-smar-na-bazie-oleju-pfpe).

Jeżdżą do odległych państw, jeśli na zachód to trafiają na kumpli z Anglii, Francji czy Hiszpanii, inaczej klaruje się sytuacja we Wschodniej Europie, tam nikt ze świata zachodniego nie chce jechać tłumacząc, że obcy język, obce zwyczaje i tradycje, a do tego niebezpieczeństwa. Z tego też względu nasze przedsiębiorstwa przewozowe wywożą ładunki na Wschód, dzięki temu przejmują większość zleceń, których firmy z Europy Zachodniej nie chcą się podjąć.

W większości firm obowiązuje taki system, że można pracować bez przerwy przez trzy tygodnie, a później dostać tydzień wolnego albo normalny czas pracy – tygodniowy, a sobota i niedziela wolne. Większość osób woli drugi wariant, najczęściej ze względu na rodzinę. No bo rozłąka trzytygodniowa to może nie tragedia, ale jak jest możliwość spotkania się z rodziną na weekend – to właściwie wybór jest oczywisty.

———–
Sprawdź propozycję: Przewozy z Itl Omega
———–

Zespół autobusów

Autor: Jeff Attaway
Źródło: http://www.flickr.com

Kierowca TIR-a zarobi naprawdę nieźle, ale realizuje tym samym bardzo męczącą pracę. Nieustannie się jest w trasie, sypia się w aucie, zatrzymując się na stacjach benzynowych lub na przeznaczonych do tego miejscach postojowych. Je się niezdrowo, ciągle jest w innym miejscu, więc ciężko jest mu odnaleźć punkt odniesienia, a takim miejscem jest dom.

Przykładowo, mamy zły dzień w pracy, więc gdy wrócimy do domu, uspokajamy się chociaż na chwilkę, jesteśmy u siebie. Kierowca TIR-a tego nie ma, bo zaraz czeka go następna trasa pełna przygód.

Spójrz nie tylko na ten tekst, ale także na komentarze z witryny (https://www.pillowplate.pl/). Może niektóre zainteresują Cię tak mocno, że zapragniesz zostawić swoją recenzję.

Podsumowując, praca tirowca nie jest dla każdego. Większość z nas lubi podróże, ale na wakacje. Takie podróżowanie, gdzie czas nagli, a zdrzemnąć się można tylko na parkingu, to nie opcja dla każdego.