Kremacja zwłok, alternatywa dla osób, którzy nie chcą posiadać miejsca na cmentarzu.

Z pewnością coraz większą popularnością cieszy się kremacja zwłok. Ma ona zarówno zwolenników jak i przeciwników, jednakże widząc liczbę powstających instytucji zajmujących się kremacją, można śmiało stwierdzić, że wzrasta liczba zwolenników. Czym jest faktycznie kremacja zwłok? Jest to odprawienie pogrzebu, w którym chodzi o spalenie ciała.

Obecnie stosuje się do niej profesjonalnego pieca kremacyjnego, mającego dwie komory przynajmniej. Jest on właściwie tak skonstruowany, że osoby uczestniczące w pogrzebie mają możliwość, jeśli tylko pragną obserwować wkładanie do niego ciała. Sam proces kremacji zawiera niezwykle dużo faz, a na końcu bliscy zmarłego otrzymują urnę z prochami. Profesjonalne usługi

Krematoria na dzień dzisiejszy są niezwykle popularne. Każde województwo może poszczycić się paroma miejscami, jakie przeprowadzają transport zwłok oraz ich kremację. Na dzień dzisiejszy powstało ich niespełna dwadzieścia.

Kremacja ciał

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd się bierze popularność takiej formy pochówku? Głównie zwyciężają względy ekonomiczne, cmentarze są przepełnione, nie ma na nich miejsca, a na pewną sprawę skromnej oraz łatwiej przetrzymywać urnę, niż dbać a także utrzymywać nagrobek. Krematoria są szczególnie popularne wśród nowego pokolenia, które nie posiada żadnych historycznych wspomnień ze spalaniem zwłok.

Proces palenia ciał to wydatek między 600 a 750 złotych, specjalnym wydatkiem jest wartość trumny kremacyjnej (od 400 zł) a także zapłata za miejsce w kolumbarium, które uzależnione jest od miejscowości. Także za przejazd trzeba zapłacić, ceny zależne są od przedsiębiorstwa przewozowej. Na chwilę obecną wszelki koszt kremacji jest niewątpliwie niższy, niż wysokość cen za pogrzeb (http://www.fotoporcelana.net) tradycyjny i pielęgnowanie grobu. Artykuł dzięki uprzejmości: Memento

Statystyki pokazują, iż na dzień dzisiejszy co trzeci pogrzeb (moja strona) w Europie to kremowanie zwłok, jej poplecznicy twierdzą, iż jest to metoda pogrzebu tania, estetyczna, sanitarna i przyjazna dla środowiska. Nie można więc zataić, iż będzie posiadała jeszcze więcej popleczników, gdyż jej korzyści przemawiają same za siebie. To, co ziemia wytwarza przez 20 lat krematoria wykonują przez najwięcej kilka godzin.