Szkolić się aktualnie – bardzo ważna sprawa. Kto z tego rezygnuje być może utraci najwięcej w tej zawodowej pogoni

Rzadziej niż częściej już można znaleźć w teraźniejszych czasach branże, w których ludzie pracujący nie nie mają obowiązku regularnego podnoszenia kwalifikacji. To raczej reguła, aniżeli wyjątek, że szkolenia są dość częste, odbywają się ponadto konferencje i seminaria.

Być może w jednym miejscu takie wydarzenia są rzadziej spotykane, a w innych nieco częściej, ale nie ulega wątpliwości, że mamy z nimi do czynienia praktycznie wszędzie. Z drugiej strony, to czy ktoś udaje się na szkolenia jest też zależne od jego pozycji w przedsiębiorstwie, albo od tego, czy sobie można pozwolić na to.

apartament

Autor: nhow
Źródło: Kaldewei

Jeśli ktoś jest dość wysoko w hierarchii danej firmy to praktycznie szkolić się powinien cały czas. Inwestuje się w takiego pracownika pieniądze, gdyż po pewnym czasie powinny powrócić do nas z nawiązką, na czym skorzysta cała organizacja. Żeby jednak być tak „dotowanym” pracownikiem trzeba mieć wysokie stanowisko lub posiadać wysokie kwalifikacje. Najczęściej posiadają takie menadżerzy, dyrektorzy czy specjaliści do spraw IT.

Do tego zbioru można też zaliczyć inżynierów czy programistów, to są profesje, które cieszą się dużym powodzeniem. Są też zdolni freelancerzy, z tym że oni płacą sami za szkolenia (Polecamy hotel w Poznaniu). A czy mogą za to zapłacić zależy od ilości zleceń. Czasami nie mogą pochwalić się zbyt dużymi pieniędzmi, bo albo mieli mały zastój w interesie albo po prostu inne wydatki. Często zaś nie mają na to czasu. Taka jest bowiem prawda, że freelancerzy pracują siedem dni w tygodniu i choć będą organizować sobie czas, to nie jest nieuniknione, że akurat wykonanie zlecenia przypadnie im na weekend, czyli w czasie, kiedy najczęściej odbywają się szkolenia.

Co do bazy szkoleniowej w Polsce, to w ostatnich latach znacznie rozszerzyła się oferta różnych ośrodków. Chociażby w dużych miastach można spotkać piękne sale konferencyjne, a w ich sąsiedztwie hotele, w których można zarezerwować nocleg na czas szkolenia. Takie miejsca są w każdym dużym mieście w naszym kraju, na przykład hotele Poznań czy sale konferencyjne Poznań. Można powiedzieć, że jak planujemy organizować takie szkolenie (szkoła żeglarska) to nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, gdyż naprawdę powstało wiele ośrodków szkoleniowych.
Opracował