Przepisy swoją drogą, a życie własną

Od dawna wiadomo, że odpady musimy we właściwy sposób zutylizować. Wszyscy wiemy, że nasze codzienne odpady powinny być segregowane. Nie wszyscy mają ochotę na segregację śmieci w związku, z czym trzeba płacić za wywóz śmieci zmieszanych, co jest droższe niż wywóz śmieci które są posegregowane.

Nasz rodzima gospodarka odpadami wciąż jest w proszku. Trudno wyegzekwować od mieszkańców stosowanie się do deklaracji, które podpisali. Niestety Polacy nadal nie potrafią zrozumieć, że wyrzucając śmieci do lasu szkodzą tylko i wyłącznie sobie. Mimo, tego pozytywny fakt, że ostatnio stworzono nowe aspekty prawne związane z gospodarką odpadami. Dobrze byłoby, gdyby owe regulacje nie były poprawiane, a raczej gdybyśmy zaczęło sprawdzać, czy ludzie robią to, co zdeklarowali. Jeśli nie – muszą zostać wyznaczone kary. Początkowo mogliśmy się mylić, kiedy ta „rewolucja” była wprowadzona. Ale obecnie po takim czasie musimy wreszcie wyciągać wnioski i świecić przykładem. Polecamy .Co należy zrobić z odpadamiNie każdy zdaje sobie sprawę, ale np. odpady (sprawdź to koniecznie), powstające w szpitalach muszą być odpowiednio zutylizowane. Utylizacja odpadów tego rodzaju polega m.in. na przewiezieniu ich w bezpieczny sposób do spalarni śmieci. W Polsce jest sporo spalarni śmieci.

Ekologiczna zbiórka odpadów

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Mają one konkretne przepisy, jednak kontrole niektórych z nich pokazały, że część odbiera zbyt dużą ilość śmieci, co sprawia, że ich maszyny, nie byłyby w stanie ogarnąć tej masy śmieci, które się do nich dostarcza. Co dzieje się z nadwyżką odpadów, tego nie udało się ustalić. Ale udało się znaleźć kilkanaście różnego typu firm postanowiło przechowywać odpady na swoją rękę w magazynach.Czytaj też

To niestety może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Nie jedynie wspomniane odpady medyczne, ale też odpady przemysłowe powinny zostać poddane utylizacja odpadów przemysłowych. Tego typu utylizacja również powinna przebiegać według określonych norm. Jednak w naszym kraju nadal jest problem z egzekwowaniem prawa dotyczącego utylizacji śmieci przemysłowych. Chociaż z roku na rok jest coraz lepiej, to i tak odstajemy od innych krajów europejskich. Wszystkie zakłady przemysłowe tworzą bardzo dużą ilość śmieci. Ostatnimi czasy zaczęto część odpadów powtórnie używać. Taki recykling (źródło artykułu) zmniejsza ilość śmieci.
Więcej na