Wybieramy właściwe ogrodzenie

Polska to nie Stany Zjednoczone, nie da się pozostawić podwórka bez należytego zabezpieczenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się grodzimy. Nawet jeśli szukać w tym jakiegoś czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu lubimy być u siebie, mamy również znaczne poczucie prywatności i własności. Teraz dodatkowo mamy spory wybór w zakresie ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnych możliwości, jak ogrodzić naszą własność. Najczęściej wybieramy jednakowoż na siatkę albo panele ogrodzeniowe. Co lepiej wybrać?

Należy powiedzieć na samym początku, że panele, jak i siatka to tego typu rodzaje ogrodzeń, które jesteśmy w stanie zamontować z łatwością i dość szybko. Ponadto, są one zdecydowanie w korzystniejszej cenie niż panelowe ogrodzenia lub kute. Stąd też taka popularność tego typu rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyna zaleta. Sprawdźmy czym różnią się od siebie takie dwa rodzaje ogrodzenie, jednocześnie w sposobie montażu i wytrzymałości.

Ogrodzenia

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Jeśli mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najbardziej znane rodzaje to ogrodzenia (więcej Anotis z Wrocławia) plecione, zrobione z drutów. Siatkę takiego rodzaju można zakupić w rolkach, co jednocześnie jest jej wadą. Tak zwinięta siatka po rozłożeniu może się odkształcać, zaś montaż plecionki to wiele pracy. Do montażu potrzebne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, więc zakup tego to kolejny wydatek. Montaż to właściwie naciągnięcie drutów naciągowych na górze oraz na dole ogrodzenia systemowe Anotis. Do montażu będziemy potrzebować pomocnika.

Lepszym rozwiązaniem jest kupno paneli ogrodzeniowych. To uniwersalne rozwiązanie, sprawdza się jednakowoż w sytuacji prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych czy przemysłowych. Panele to zwykle druty stalowe, które posiadają różne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Takie ogrodzenie posiada dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich ilość jest zależna od wysokości panelu. Choć druty paneli są mniej elastyczne, to jest to ogromna zaleta, gdyż są bardziej wytrzymałe niż w przypadku zwykłej siatki. Autor

Oba te rodzaje przypadną do gustu osobom, które cenią sobie łatwość montażu, koszt oraz solidność, niemniej wydaje się, iż kupno paneli ogrodzeniowych będzie trochę korzystniejszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej zalet, jest również bardziej wytrzymałe i mniej podatne na odkształcenia, co gwarantuje większą jakość na lata. A to przecież jak najbardziej najważniejsze wartości, jeśli mowa o takich rozwiązaniach. Musimy o tym pamiętać i kupić ogrodzenie nie na jeden czy dwa sezony, lecz na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję oraz mniejszą ilość niepotrzebnych zmartwień.