Systematyczna kontrola staje się obowiązkowa we wszystkich aspektach ludzkiej działalności, a szczególnie w handlu

Prowadzenie osiedlowego supersamu bywa współcześnie prawdziwym wyzwaniem. Przyjęcie do pracy znającej się na rzeczy i przyjaznej konsumentom pracowniczej brygady, odszukanie, a potem oferowanie chodliwego artykułu czy pozostawanie konkurencyjnym na rynku, to tylko niektóre z nich. Uwzględniając fakt, że nie wyczerpiemy tematu w całości, przypatrzmy się się z bliska takim dwóm wybranym zagwozdkom, jak ocena dostawców i testy konsumenckie. Z jednej strony zajmiemy się kontrolą poziomu jakości artykułu, a z drugiej ocenimy poziom satysfakcji wszystkich kupujących w naszym sklepie.

Dostawca

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Selekcja dostawców staje się kluczowy, zwłaszcza wtedy, gdy nasz butik jest ogromny i z definicji ma za zadanie oferować towary wielu wytwórców. Postawienie na dobry gatunek i terminowość zaopatrzenia zdaje się być tak niezaprzeczalne, jak prawa fizyki obowiązujące we wszechświecie. Ocena dostawców (polecana strona) możne stać się częścią raty (zobacz więcej i więcej) całością obowiązków jednego z naszych podwładnych. Od takiej osoby będzie wymagać się odpowiedzialności i perfekcyjnie opanowanych umiejętności międzyludzkich. Potrzebna jest także dokładność, biegłość w obsługiwaniu notebooka i oprogramowania biurowego, a także umiejętność pisania. Wyniki przeprowadzonej weryfikacji staną się niezwykle cenne dla kierownictwa i być może staną się impulsem do zmiany dostawców.

Testy konsumenckie nie są zarezerwowane tylko dla producentów, którzy mogą w ten sposób poznać opinię o produktach wprowadzanych na rynek. W naszym wypadku możemy na przykład ocenić skuteczność zrealizowanej kampanii reklamowej lub sprawdzić, jak klienci reagują na nowy znak firmowy. Bez reklamy naprawdę trudno przebić się przez konkurencję. Realizację takiego bojowego zadania warto powierzyć fachowej agencji reklamowej, która także może przeprowadzić dla nas testy konsumenckie (kliknij tutaj). W przypadku rzeczonych testów do wyboru będzie wersja internetowa albo dyplomowany pracownik agencji wykona osobiście lub telefonicznie ankiety wśród naszych klientów. Oczywiście ta druga opcja wymaga konkretniejszych środków finansowych.

W obydwu omówionych zagadnieniach niezwykle ważna staje się wytrwałość w działaniu. Tylko w takim przypadku supermarket na szansę odnieść sukces i w ten sposób wyprzedzić konkurencję.