Public Relations – rośnie liczba przedsiębiorstw, jakie korzystają z tego typu usługi – czy warto?

Korzyści współpracy z dobrą agencją PR mogą być ogromne. Agencje w/w zajmują się – ogólnie rzecz ujmując – budową wizerunku przedsiębiorstwa, jej kierownictwa, produktów i usług na rynku. Dzięki temu firma może liczyć na znaczne wzrosty efektywności, a jednocześnie żadna z osób pracujących w firmie nie musi poświęcać swojego czasu na w/w czynności.

Szkolenia dla firm

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwo może podjąć współpracę z daną agencją PR na 2 sposoby: może podjąć współpracę tzw. projektową, czy też stale współpracować z takową agencją PR. W pierwszym przypadku współpracujące ze sobą biznesy nie związuje stała umowa i przedsiębiorstwo korzystające z usług agencji PR nie są objęte przez nią całościową obsługą (sprawdź – ). W tymże przypadku kontrahenci podpisują umowę na konkretny projekt. Cechą takiej współpracy jest niestety niewielka możliwość kontroli tych działań oraz ograniczona możliwość sprawdzania efektów pracy zatrudnionej agencji PR.

Drugim możliwym modelem takowej współpracy jest sporządzenie z wybraną agencją PR stałej umowy. W takim przypadku nasza agencja w ramach stałej opłaty sporządzi strategię komunikacji oraz konkretny plan działania. Ponieważ obsługa pracowników agencji PR ma charakter wszechstronny, dlatego bez względnie na ilość informacji które należy przygotować oraz przekazać mediom płacimy stałą cenę, zatem w dłuższej perspektywie jest to forma bardziej opłacalna.

w biurze

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętać zawsze należy, że praca agencji PR to nie tylko przesyłanie mediom informacji prasowych i organizowanie konferencji (więcej na ten temat – ). Dużym atutem długofalowej współpracy z daną agencją PR jest stały skład specjalistów współpracujących z klientem. Ludzie ci to znawcy branży. Osoby te wdrożone są w potrzeby swoich klientów, budują długotrwałe układy z lokalnymi mediami, są znane miejscowym dziennikarzom.

Musimy pamiętać iż budowanie wizerunku firmy to działania ciągłe i długotrwałe. Z tego powodu większość przedsiębiorstw decyduje się podjąć stałą współpracę z agencją PR. Poszukując kompetentnej agencji PR zwracajmy uwagę na to jak dużym doświadczeniem może się ona poszczycić, zapytajmy o zrealizowane projekty, o byłą klientele.

Spodobał Ci się tego rodzaju artykuł? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna merlot również z pewnością wpadnie Ci w oko!

Nie wahajmy się skontaktować z jej byłymi klientami w celu zasięgnięcia opinii o interesującej nas agencji PR z którą kooperować zamierzamy.