Kręcenie z przestrzeni powietrza zdalnie ?

Mało kto nie zachwycał się w trakcie oglądania filmu z ujęciami z powietrza. Widoki na całe horyzonty ciągnących się wojsk lub trudnych do okiełznania krajobrazów i przestrzeni zapamiętujemy szczególnie. Uchwycenie powietrznych przestrzeni bywa filmową gratką, lecz nie tylko kinematografia korzysta z takich rozwiązań – powietrzne ujęcia to także kąsek dla branży reklamowej, turystycznej i lotniczej.

Powstają kolejne filmy promujące województwa, w których korzysta się z materiałów firm proponujących filmowanie z powietrza . Drony, czyli bezzałogowe platformy wynoszące mają zamontowane aparaty cyfrowe do uchwytywania widoków z powietrza. Koszt ujęć „powietrzno-filmowych” zależy przede wszystkim od używanego sprzętu (gabarytów lustrzanki), uwarunkowań urbanistycznych, rodzaju ujęć (dynamiczne – powolne). Do kosztów zalicza się też czas spędzony na kręceniu filmu, a także kwestia transportu sprzętu na miejsce kręcenia.Najważniejszym czynnikiem, bez którego nie ma sensu rozpoczynać kadrowania, jest pewność co do legalności i zabezpieczenia przestrzeni powietrznej – jeśli ta jest uznawana za niebezpieczną, bez odpowiednich kontroli i pozwoleń, nie może zostać miejscem kadrowania pod film czy spot reklamowy. Stąd też wykonywanie sesji nad dużymi skupiskami ludzi czy gęstą siecią radiowo-telewizyjną także przekracza możliwości podniebnych reżyserów.

Dron z kamerą

Autor: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com

Na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie mamy wpływu, ale także one uniemożliwiają rozpoczęcie nagrań. Warto fotografować w godzinach przedpołudniowych i – oczywiście – nie „pod słońce”, chyba że takie jest założenie twórcy.

Prezentowany tekst wydaje się nieprawdopodobnie zajmujący? Jeśli tak, to zobacz również pozostałe polecane aranżacje ogrodów wrocław treści, ponieważ wydają się być tak samo interesujące i pochłoną Cię kompletnie.

Platforma osiąga prędkość samochodów – oscyluje w przedziale 40-100 km/h, stosownie do dynamiczności kadru i efektów szybkościowych.

Działalność przedsiębiorstw oferujących filmowanie z powietrza opiera się na klasycznym wystawianiu faktur i umów zlecenia lub o dzieło. Kadrowanie z przestworzy powietrznych jest cenne, wiele też wymaga też od samego właściciela. Dla rozpoczęcia działalności podniebnej reżyserii firmy muszą otrzymać licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego mieszczącego się w Warszawie.
Z niecodziennych ujęć korzysta wiele działaczy podróżniczych i reklamowych. Ogromne i rozłożyste horyzonty wiszą na przydrożnych billboardach, w elementach usług deweloperskich, czy biurach podróży.