Podlasie na wycieczkę. Co robić? Gdzie dobrze zjeść?

Czy podlaski Białystok jest tym miastem, które wśród polskich turystów jest popularne? Definitywnie nie! Jednakże ogólnie stolica woj. podlaskiego to naprawdę ciekawe miejsce, być może na terenie Białegostoku nie znajdzie się aż tylu zabytków co w choćby Gdańsku, ale zakładanie, że Białystok jest kompletnie do niczego jest głupie.

park w Białymstoku

Autor: Tony Bowden
Źródło: http://www.flickr.com

No wiadomo: są bardziej urokliwe miasta, ale atrakcje białystok (poznaj tutaj na są śliczne, przynajmniej sprawiające, iż wizytę w Białymstoku pewnie będziemy sympatycznie wspominali. Ostatnio na topie są żarty odnośnie Białegostoku, przede wszystkim traktujące o tym, że to nietypowe miejsce, bardzo zatrzymane w rozwoju. Spokojnie: to tylko stereotypowe kawały, ciężko szukać w nich zbyt wiele sensu. Rzeczywistość jest taka, iż Białystok w ostatnim czasie fajnie się rozwija, także gospodarczo, chociaż nadal ciężko porównywać akurat pod względem ekonomii, rynku pracy, do Krakowa bądź stolicy. Ale za to Białystok jest o wiele spokojniejszy, sprawiający, że nareszcie można odsapnąć.

Czy zaintrygował Cię artykuł? Tak? To śpieszymy z newsem, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowe wejście (http://restauracja-laura.pl/) do następnych opisów pod poniższym linkiem.

Choć wiadomo, iż Białystok to spore miasto, no jedno z największych w Polsce, zatem czymś jasnym jest to, że poszukujący błogiego spokoju muszą rozejrzeć się za poważniejszymi perypetiami. No dobra, lecz niby co takiego jest najlepszego w mieście Białystok?

Sama architektura Białegostoku jest ciekawa, bo samych zabytków, a przynajmniej tych, które bardzo pozytywnie się wyróżniają za wiele raczej nie ma. Jednakże wycieczki szkolne białystok (sprawdź moją stronę), chociaż nie rozchodzi się tylko o wycieczki z dziećmi, tak czy siak mają sporo do zwiedzenia. Szczególnie Pałac Branickich to interesujące miejsce. Śliczny pałac, który skrywa sporo miłych niespodzianek. Trzeba także umieć docenić białostockie kościoły – rzymskokatolickie, ale również prawosławne…

Miejmy na uwadze, że wśród dużych miast w Polsce, wyłącznie o właśnie Białymstoku można rzec, iż jest miastem wielokulturowym. Przed wojną mniejszości były bardziej liczne, ale ciągle szczególnie prawosławie jest w stolicy woj. podlaskiego bardzo istotne. Zatem: odwiedźmy jak najszybciej Białystok, ponieważ naprawdę warto przekonać się, że wbrew wszystkim stereotypom Białystok nie jest tym miejscem, w którym przez cały rok chadzają niedźwiedzie.