Super wyposażenie do każdego gabinetu stomatologicznego

Spora grupa dentystów po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia decyduje się na otwarcie własnego gabinetu dentystycznego i zaczęcie pracy na swój rachunek. Jednak trzeba zabrać się za to z rozsądkiem, ponieważ jest sporo spraw, o których trzeba myśleć, a i koszty tego typu prac nie są niskie.

gabinet dentystyczny

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com
Przede wszystkim należy zacząć od wynajęcia jakiegoś pomieszczenia na swój gabinet. Lokalizacja oczywiście będzie ważna, w pobliżu powinien znajdować się parking dla klientów, a sam gabinet powinien znajdować się w miejscu, do jakiego prosto dotrzeć. Przyjmuje się, że na wymagania jednej osoby zupełnie wystarczy powierzchnia piętnastu metrów kwadratowych.

Musi się tam zmieścić niewielka poczekalnia, toalety oraz gabinet. Umeblowanie powinno być z łatwo zmywalnych materiałów, już na etapie projektowania koniecznie należy przypilnować tego, żeby meble i wyposażenie było zgodne z przepisami sanepidu.

Wejdź do tego portalu i kontynuuj oglądanie (http://www.koma.pl/) zajmujących wpisów. Jest ich tam sporo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o Tobie.

Należy pomyśleć o niepełnosprawnych osobach i zaplanować wszystko pod ich kątem, a dodatkowo przypilnować bezpieczeństwa w środku gabinetu, stosując na przykład odporne na wybrudzenia materiały antypoślizgowe.

A co z odpowiednim sprzętem? Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli stomatologowi to sterylizacja i dobry autoklaw.

Po urządzeniu lokalu przychodzi czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu rozpiętość cenowa jest ogromna, ale bez kwoty pięćdziesięciu tysięcy złotych raczej trudno myśleć o porządnym wyposażeniu. Lecz nie opłaca się robić tu za dużych oszczędności. Gabinet projektuje się pod kątem użytkowania przez następne kilkanaście lat, i zakup urządzeń umożliwiających ewentualną rozbudowę spowoduje, że w przyszłości będzie można uciec od jego niepotrzebnej wymiany.

Głównym elementem wszystkich gabinetów jest stomatologiczny fotel, na jakim przyjmowani są pacjenci. Fotel będzie najczęściej zintegrowany z dentystycznym panelem, na którym montuje się wszystkie potrzebne urządzenia i przyrządy, takie jak na przykład kamera, ssak, piaskarka czy turbina stomatologiczna. Ważnym elementem gabinetowego wyposażenia powinien też być autoklaw, w jakim sterylizuje się stosowane przez lekarza narzędzia. Oczywiście warto również nabyć sporo potrzebnego wyposażenia, takiego jak na przykład lampy bakteriobójcze, turbiny czy lupy medyczne.