Każdy chyba z nas miał kiedyś okazję widzieć brygadę zakładu energetycznego, zajmującą się naprawą sieci energetycznej

Podstawowym wyposażeniem pracy takiej ekipy jest podnośnik koszowy, to znaczy umieszczony na wysięgniku kosz, do jakiego wchodzi pracownik i następnie całość podnosi się na zadaną wysokość. W przypadkach sprzętu elektrycznego podnośniki takie spełniać muszą rygorystyczne normy bezpieczeństwa, to znaczy muszą być należycie odizolowane od reszty maszyny.

podnośnik koszowy biały
Ale podnośniki koszowe są stosowane przy wielu innych pracach na większej wysokości. Często używają ich firmy które się zajmują utrzymaniem zieleni do przycinania gałęzi, wykorzystuje je również branża reklamowa czy remontowa. W zastosowaniach tego typu nie ma potrzeby izolowania platformy, co jest wymagane w energetyce, jednaj planując zakup czy wynajem podnośników należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią jakość.

Zaintrygował Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co się znajduje w ofercie nagrobki pojedyncze, która tyczy się pokrewnej kwestii.

W związku z tym że praca najczęściej będzie się odbywać na kilkumetrowej wysokości, to każdy podnośnik koszowy powinien spełnić odpowiednie normy.

Na rynku dostępnych jest dużo rodzajów koszowych podnośników, a wybór najbardziej odpowiedniego powinien być uzależniony od oczekiwań i preferencji kupujących (poczytaj). Dużym zainteresowaniem cały czas się cieszą modele teleskopowe, przegubowe i przegubowo-teleskopowe. Pierwsze dwie odmiany posiadają pewne ograniczenia jeśli chodzi o zakres pracy, najbardziej uniwersalny jest ostatni model, umożliwiający dostanie się w trudno dostępne miejsca i precyzyjne umieszczenie platformy z koszem w miejscu w którym się wykonuje prace. Podnośniki takie mają kilkunastometrowy zasięg, zależnie od wielkości urządzenia i rodzaju użytego podwozia. Dość często używane są również podnośniki zwane nożycowymi, w ich przypadku podnoszenie roboczej platformy odbywa się na zasadzie rozsuwania paru złożonych części wysięgnika. Podnośniki charakteryzuje szereg szczegółowych parametrów które dokładnie określają, przy jakich zadaniach mogą być stosowane i jakie będą ich warunki pracy.

Jeżeli chcesz poznać coś naprawdę niezwykle ciekawego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie będziesz żałować.

Planując kupno podnośnika na samym początku należy określić, do jakiego rodzaju prac będzie się go używać, i dopiero po tym dobrać model posiadający najlepsze parametry.

Poczytaj również – różne rodzaje zabezpieczeń przeciwpożarowych.