Nie śnij, podróżuj, odkrywaj

Jesienne urlopy z reguły przynoszą chwilę wytchnienia od letnich tłumów i odciążają domowy budżet. W Europie tylko w nielicznych krajach możemy pozwolić sobie na słoneczne i morskie kąpiele, jednak Azjaci o tej porze dopiero cieszą się napływającą falą turystów. Szczególnie nas urzekły Chiny i Tajlandia.

biuro podróży

Miejsca, które biuro podróży pokazuje podczas wycieczek, symbolizują zarys historii i kultury państwa . Jednak mając na uwadze, że Chiny są trzecim co do wielkości krajem na ziemi, trudno jest zwiedzić je całe podczas jednej wycieczki. Mając ten fakt na uwadze, od której części kraju rozpocząć jego zwiedzanie? Na pewno ”pochłonie „ nas Nefrytowe Południe Chin. Jest ono pełne ciekawych miejsc, które zachwycają odwiedzających bardziej niż Mur Chiński.

U stóp Himalajów, gdzie mieszkańcy toczą niekończącą się bitwę o każdy skrawek ziemi na stromych zboczach znajduje się miasteczko Lijiang. Jest często nazywane miastem wiecznej wiosny ze względu na przyjemny klimat i temperatury. Chiny to kultura odmienna od wszystkiego, co znajome dla Europejczyków, przez co o wiele bardziej fascynująca. W Państwie Środka ujrzymy zarówno prężną ekonomię, jak i nietkniętą przyrodę. Wycieczka do Chin to cudowne wspomnienia na długie lata!
Królestwo Tajlandii z z sezonu na sezon zrzesza sobie coraz większą liczbę miłośników Azji. Zaskoczą nas tysiące kilometrów plaż, dżungle, przebogata fauna i flora, pyszna kuchnia oraz sympatyczni i uśmiechnięci Tajlandczycy. Do tego kuszą niewysokie ceny i niezapomniana atmosfera. Kto raz zobaczy południowo-wschodnią część kontynentu zrobi wszystko by powtórzyć przeżycia.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia atrakcją jesiennych wakacji są zachęcające ceny. Powakacyjne obniżki czy rabaty to możliwość, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o odległych zakątkach, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute oraz last minute. W pierwszym przypadku, wycieczkę trzeba wykupić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Jeżeli myślisz, że nie znajdziesz w internecie interesujących informacji, to przejrzyj (http://goldwasser.pl/zlota-wodka-goldwasser/) treści, ponieważ można by w nich znaleźć przyciągające uwagę dane na pasjonujący Cię wątek.

Jednak bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im dłużej wstrzymamy się z decyzją wyjazdu, tym cena będzie korzystniejsza.