Czy Ty też myślałeś o zatrudnieniu sprzątaczki? To obecnie staje się zupełnie zwyczajne. Co o tym sądzić?

Zmiany zachodzą na naszych oczach i to, co jeszcze kilka lat wcześniej wydawało się dziwne, tak obecnie zaczyna być na porządku dziennym. Można przywołać bardzo dużo tego typu przykładów, począwszy od zakupów w supermarketach po posiadanie telefonów komórkowych. Teraz to nasza codzienność, lecz czy z tego się cieszyć, czy może nie, to już osobna sprawa do przeanalizowania. Wraz z naszym dorastaniem zmienia się otoczenie, zmieniamy się my, wszyscy się zmieniają. Co najważniejsze zmieniają się nasze nawyki.

Na przykład, sprzątanie mieszkań czy sprzątanie domów, kto z nas w czasach komunizmu o tym myślał. No gdzie, przecież to był nieosiągalny rarytas, jaki można było podpatrzeć przykładowo w filmach o bogatych osobach. Każdy z nas z zapartym tchem śledził na przykład znany serial „Dynastia”, gdzie sprzątaczki i inni ludzie z obsługi, to było coś na porządku dziennym. Gdy to w tamtym czasie oglądaliśmy spoglądaliśmy na to jak na inny świat.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj (http://www.bsinspekcja.pl/) danych na innych stronach – znajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

Do tej pory dom, w jakim mieszkali Carringtonowie wydaje się za wielki, a bogactwo absurdalnie widoczne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowoż, niektóre rzeczy z tego luksusu są nam dostępne, na przykład właśnie zatrudnienie sprzątaczki.

Jeśli wykorzystana w tym artykule narracja do Ciebie trafia, to zobacz tu wózek reachtruck inne tego typu posty – one odnoszą się do zbliżonej problematyki.

Tak, zdecydowanie, korzystają z tej możliwości osoby, które dostają średnią krajową, raptem trzy i pół tysiąca złotych… To nie wydaje się bardzo dużo w skali zarobków wielkich bogaczy, którzy posiadają wielkie domy, jednak to nie jest w tym momencie najważniejsze, gdyż liczy się coś innego. Ludzie z tymi średnimi zarobkami raczej nie posiadają wielkich domów, jak już maja domki to raczej normalnej wielkości, pewnie zakupione na kredyt, jaki trzeba płacić przez cale życie.

Wynajęcie kogoś do sprzątania w takiej sytuacji nie wychodzi wcale tak drogo (na przykład – mycie okien Szczecin), choć częściej od potrzeby wynajęcia takiej osoby ważne jest coś innego – luksus i prestiż. Jeśli możemy sobie pozwolić na tego typu usługę to znaczy, że żyjemy już na niezłym poziomie. To, o czym zawsze marzyli nasi rodzice my aktualnie osiągamy. Wydaje się jednak, iż o ile takie myślenie pewnie u niektórych dominuje, to należy przyznać, iż naprawdę żyjemy w trudnych czasach, nie mamy na nic czasu, więc wynajęcie takiej osoby lub firmy wydaje się dosyć mądrym rozwiązaniem. Wiele obowiązków po prostu nas ogranicza, a dzięki temu, iż zatrudnimy taką osobę, to przecież stwarzamy komuś miejsce pracy. To raczej normalne podejście, takie bez bufonady i pozerstwa.