Jaki język obcy wybrać jako nasz drugi?

Poznawajmy nowe języki, jeśli pragniemy zostać kuszącymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje obecnie, że rzadkie umiejętności to klucz do ciekawej, lepiej opłacanej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę można było dostać ze znajomością angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć jakąś pracę, lecz jeśli chcemy mieć zajęcie wyjątkowe, powinniśmy uczyć się na przykład takiego języka, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika dopiero po poznaniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, piszemy w alfabecie hebrajskim, więc przed studiowaniem lektur czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas nudna praca nad literkami.

Dochodzisz do przekonania, że warto by było pogłębić swoją wiedzę na objaśniany tu temat? Wejdź więc na ten link oraz przeczytaj więcej pomocnych wskazówek.

Jeśli brak nam Powera popatrzmy na dzieci, jak one uczą się polskiego, który początkowo jest dla nich jak język obcy dla nas. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak chłonny, jak u kilkulatka, lecz warto próbować.

Wszystko zależy od naszego zapału. Jeśli hebrajski (szkoła hebrajskiego) może wydawać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób świetnie zna norweski (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (egzotyczny fiński)

Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da sę wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Kraj ten jest blisko, więc zawsze możemy wybrać się tam na krótki wyjazd, by podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie ułatwia nauki języków jak posługiwanie się nim „na żywo”, w kontakcie z drugą osobą. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju. Również nie jest daleko.
Jeśli stwierdzicie, że jednak północ jest zbyt zimna, to może wybrać coś z południa, na przykład język grecki. Naukę tego języka warto rozpocząć od poznania alfabetu, gdyż jest on dość specyficzny. Chociaż Grecja ostatnio straciła na znaczeniu gospodarczym to nadal kraj z barwną tradycją, którą warto poznać, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).