Czy faktycznie warto zostać tłumaczem języków obcych?

Na wstępie napiszę, że sam jestem tłumaczem – języka angielskiego. Myślę, że choć naturalnie znajdą się bardziej interesujące zawody, to jednakże jakby nie patrzeć mogłem trafić o wiele gorzej. Trzeba zwrócić uwagę, iż jeśli możemy robić codziennie to co kochamy, to automatycznie jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. A tak naprawdę lubię język angielski, bardzo dużą frajdę sprawiają mi najróżniejsze zmagania z tym niezmiernie rozpowszechnionym językiem. I wcale nie jest powiedziane, że zawód tłumacza językowy jest czymś bardzo nudnym.

W moim przypadku w żadnym razie nie ma żadnej mody o nudzie. Choć prawda jest taka, że staram się wychodzić do ludzi, czyli generalnie nie tłumaczę wyłącznie u siebie w domu. Bardzo często jest tak, iż tłumacz pracuje wyłącznie w domu, a więc po pewnym czasie może nieco się nudzić, czuć się źle. Jednak i tak bez większego cienia wątpliwości warto wykonywać – oczywiście jeżeli posiadasz wskazane uprawnienia zawodowe, a jeszcze na dodatek biegle znasz angielszczyznę. Zwróć na to uwagę.

słownik

Autor: Sharon Mollerus
Źródło: http://www.flickr.com

W żadnym razie nie powinieneś rozumować, że kiepskie tłumaczenia są w porządku: jeżeli w istocie znasz język angielski, a do tego nie jesteś leniem, masz duże szanse na sukces. Trudno miewać co do tego jakieś wątpliwości. Sam w ostatnim czasie tłumaczę, ale również piszę artykuły po angielsku – uważam, że to niezły pieniądz.

Jeśli fascynuje Cię omawiana kwestia, zerknij na źródło (https://pieczatki.pl/) w tamtym miejscu zamieszczone też Cię bardzo zaintryguje. Nie czekaj zatem i kliknij tutaj.

Należy również dodać, że tłumacze są z reguły niezależnymi osobami. Choć całkowita niezależność nie jest czymś możliwym, to w sumie i tak mamy okazję żyć swobodniej. Poznałem ostatnio polskiego tłumacza, który przebywa sobie w słonecznej Tajlandii.

Chociaż siedząc w kraju zarobiłby większe pieniądze, to tak czy siak może zarobić spore pieniądze (ceny tłumaczeń). Tajlandia to prawdziwy raj – szczególnie dla tych osób, które w umiejętny sposób podchodzą do zarabiania przez Internet. W sumie mógłbym w tym momencie wymienić o wiele więcej zalet zostania tłumaczem. Trudno myśleć, iż porządny tłumacz, czyli ten, który umiejętnie podchodzi do swojego zawodu, będzie za bardzo uskarżał się na własny los. Takie są fakty.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego właśnie poszukujesz. Zapewne niezwykle będzie mógł pomóc Ci w Twym projekcie, który aktualnie szykujesz. Zobacz, naprawdę warto!

Zatem: chciałbyś zostać tłumaczem? W żadnym razie nie chciałbym odradzić. Jednakże nie namawiam, ponieważ to powinna być tylko Twoja osobista decyzja.