O czym trzeba pamiętać podróżując autem w zimie

Okres zimowy to okres, w którym warto zadbać o różne rzeczy związane z korzystaniem z pojazdu. Trzeba przed tym okresem zbadać auto na stacji diagnostycznej, czy wszystko jest porządku, czy pojazd właściwie będzie się trzymał jezdni, czy droga hamowania będzie należycie krótka, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa, czy żadne z części zawieszenia nie przyczyni się do tego, że samochód będzie źle się prowadził i w konsekwencji będzie to mogło być przyczyną kolizji.

Często posiadacze samochodów zapominają o wspomnianych zagrożeniach. Codzienne problemy przysłaniają często sprawy związane z bezpiecznym prowadzeniem, jednak należy wiedzieć, że te sprawy mogą być najważniejsze dla naszego życia i zdrowia. Co należy zbadać w aucie przed okresem zimowym, żeby podróżować bezpiecznie i komfortowo?

opona z felga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W głównej mierze trzeba zbadać hamulce witryna internetowa. Mają one bezpośredni wpływ na skrócenie drogi hamowania. Jeśli nie chcesz wbić się komuś w tak zwany “tył”, sprawdź czy masz sprawne hamulce. Bardzo istotne jest również zawieszenie. Sprawnie pracujące wahacze czy układ kierowniczy nie tylko przyczynią się do tego, że auto będzie sprawnie reagować, ale również będzie znacznie lepiej trzymać się drogi. Kolejną rzeczą, o której powinno się pamiętać jest oświetlenie. Sprawne reflektory umożliwiają znakomicie orientować się w sytuacji potencjalnego zagrożenia również w nocy, do tego przyczyniają się do tego, że twój pojazd sam jest lepiej widoczny. Niekiedy warto także nie zapominać o zmianie płynów hamulcowych, płynu w chłodnicy oraz o wymianie oleju, a przynajmniej o sprawdzeniu poziomu tych płynów.

Jeśli przedstawiany temat Cię zaintrygował, kliknij szybko ten świetny link (https://www.domki-letniskowe.pl/regiony-kaszuby/szwajcaria-kaszubska/radunskie-dolne) – przeczytasz w tym miejscu wiele ciekawych informacji.

Jedną z najistotniejszych kwestii jest jednak zakup odpowiedniego ogumienia. Użytkownicy samochodów nierzadko nie myślą o tym, jak ważne są sprawne opony podczas zimy. Sporadycznie ma miejsce, że kierowcy aut jeżdżą w zimie na oponach letnich, co znacznie zwiększa ryzyko kolizji. Opony zimowe jest mniej twarde od letnich opon a w dodatku posiada właściwie skonstruowany bieżnik. Warto więc zainwestować również w dobre opony np. takich marek jak Hankook czy Dayton, które nie należą do najdroższych a bez wątpienia pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo jazdy.