Szkolenia BHP- co uczynić, by nie nudziły?

Ci, którzy zaczynają pracę w znanej korporacji, są zobowiązani przechodzić przez ten koszmar. Jeżeli nie jest to nasze pierwsze zatrudnienie, to nasze rozgoryczenie jest tym większe. Po raz kolejny trzeba słuchać takich samych nudnych opowieści. Dla wielu z nas są to zwyczajnie chwile wycięte z życiorysu. Szkolenia BHP Warszawa nigdy nie cieszyły się sympatią. Wiele osób określa je jako przykry przymus, który trzeba po prostu odbębnić i mieć to z głowy.

biuro

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież, na takich spotkaniach można dowiedzieć się w rzeczywistości wielu ciekawych i istotnych spraw.

Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowo ciekawego na przedstawiany tutaj temat, to kliknij i spójrz na tekst wspomnianego artykułu.

Wszystko zależy od prowadzącego spotkanie, czy będziemy ziewać z nudów, czy słuchać z zapartym tchem. Teraz zakłady orientują się, że pracownicy nie uważają na takich szkoleniach. Oczekują więc od swoich BHP-ców albo firmy zewnętrznej, którą wynajęli w tym celu, kreatywności i innowacyjnego podejścia do takich szkoleń.Szkolenia z BHP w XXI wieku to zupełnie nowe standardy. Wraz z pojawieniem się w tym środowisku młodych specjalistów, którzy wychowali się już w erze komputerów, starzy wyjadacze mogą się obawiać o swoje ciepłe posadki.

Czy niezbędne będzie Ci istotne omówienie tego tematu z przeróżnymi detalami? Mamy dla Ciebie miłą wiadomość – znajdziesz je w tym linku.

Choć w tym fachu pierwsze skrzypce grają przepisy, to jednakże odrobina podejścia marketingowego może pomóc. BHP-owiec z poczuciem misji wie, że powinien dobrze przygotować pracowników do pracy. Stąd też łapie się wszelkich rozwiązań, by szkolenia były pouczające, ale równocześnie atrakcyjne.

wykład

Autor: Creative Sustainability
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wszyscy orientujemy się, w którym miejscu w naszym zakładzie znajdują się gaśnice Warszawa. Niedługa wycieczka po budynku, w czasie której szkoleniowiec omówi wszelkie sprawy związane z tym tematem, to na pewno korzystniejsza opcja niż klasyczny wykład w małej sali. Warto tchnąć odrobinę życia w takie szkolenia. Kilka zgrabnych żarcików z pewnością rozluźni klimat. Do tego jakieś ciekawe anegdotki i już słuchacze się ożywiają. Należy odczarować profesję BHP-owca, który dotąd był kojarzony ze strasznym nudziarzem. Wystarczy tylko odrobina kreatywności i ogromne chęci, a wszystko pójdzie zgodnie z planem.