Wakacje w Karkonoszach z rodziną lub znajomymi

Najwyższe pasmo Sudetów jest równocześnie najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży tylko nieduża, północna część Karkonoszy, jednakże góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

Karkonosze, Szrenica

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Rokrocznie w Karkonosze przyjeżdża tysiące wczasowiczów – jedni odnajdują tu ciszę i sielankowość, inni idealne miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami wśród odwiedzających są zdecydowanie Karpacz i Szklarska Poręba noclegi odnajdują tu zarówno entuzjaści letniego jak i zimowego relaksu.

Karkonosze to góry o wyjątkowo urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Wczasowiczów zachwycają liczne wodospady i kaskady oraz głębokie dolinki, którymi żywo płyną strumienie.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie sala konferencyjna sopot, którą tutaj znajdziesz, też jest coś ciekawego!

Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie mniej więcej 30 kilometrowy, czerwony szlak turystyczny określany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i z przyjemnością pokonują go wszyscy turyści. Tutaj znajdziesz więcej informacji – warto sprawdzić.

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na mniej więcej 25 metrów są bardzo dobrym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy.

Czy posty stworzone na tej witrynie wakacje 2021 all inclusive całkowicie Cię uradowały? Sądzimy, że tak. Ale, jeśli masz ochotę więcej, to wejdź tu.

Kolejne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O niezwykłości Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a gołe szczyty skalne obrastają mchy i porosty. Klimat tych gór do teraz pozostaje dość ostry, w związku, z czym śnieg pozostaje tu dość długo. Są tu bardzo dobre tereny narciarskie.

***
Pełną ofertę na urlop 2014 w Karkonoszach można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej umieszczone linki:
– Karkonosze pokoje gościnne
– agroturystyka Karkonosze
– wypoczynek w Karkonoszach