Sposoby druku dostępne w motoryzacji

Druk dzisiaj rozwija się faktycznie bardzo szybko. Wcześniej drukowano tylko na czarno, następnie zastosowane zostały tusze kolorowe, a stare drukarki wymieniono na zaawansowane urządzenia, zapewniające świetną jakość wydruków przy niskich kosztach.

Obecnie jednakże człowiek do dyspozycji posiada dużo ciekawych rodzajów druku, które mają możliwość zrewolucjonizować naukę. Przykładem jest chociażby popularny druk wodny. Służy on przeważnie do dokładnego wykonywania wszelkiego rodzaju wzorów na konkretnych powierzchniach. Takie wzory charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Z tego rodzaju drukiem nierozerwalnie skorelowana jest hydrografik.

Jeden z trybów w drukarce

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Pod tym pojęciem ukrywa się grafika robiona techniką druku wodnego na powierzchni pokrytej specjalną folią – waterdesing. To właśnie wykorzystana folia decyduje o tym, jaki będzie rezultat finalny. Aktualnie, takie alternatywy dosyć często stosowane są przykładowo w branży motoryzacyjnej.

Innym, dosyć popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, które stały się podstawą tego sposobu drukowania powstały już w latach 80 ubiegłego wieku. Obecnie, druk 3D to duża nadzieja dla wielu dziedzin. Przykładem mogą być chociażby drukowane protezy. Proces jest szybki, mniej kosztowny, jako że wykorzystuje się jedynie jedno urządzenie i co najważniejsze – rzeczywiście szczegółowe, dzięki czemu proteza jest wygodna i staje się znakomitą namiastką prawdziwej kończyny. Drukowanie przestrzenne daje szansę także na wydruk ażurowego gipsu, jaki nie tylko interesująco wygląda, ale jest też niezmiernie lekki, zapewniając komfort noszenia. Przy tym, jego trwałość jest solidna, w związku z tym świetnie usztywnia złamaną kończynę. Współcześnie drukować można z użyciem wielu materiałów, przykładowo czekolady bądź cukru. Druk przestrzenny jest stale rozwijany, na rynku pojawiają się zaawansowane technologie charakteryzujące się sporym zainteresowaniem. Sporo osób jednak upatruje w tym rozwoju wiele zagrożeń, jak chociażby możliwość wydrukowania … broni.

Nie zwlekaj – czytaj całość tutaj (http://www.studioartline.com.pl/folie-okienne/) na temat, który tutaj zaprezentowaliśmy. Sporo szczegółów odkryjesz w tekście ukrytym pod wskazanym linkiem.

Aktualnie jednak drukarki 3D są dość kosztowne, więc niewiele osób może sobie pozwolić na ich zakup. Są za to doskonałą alternatywą i rozwiązaniem dla fabryk lub biur projektowych.