Kierunek na lato nad polskim morzem 2014 – Pobierowo

Pobierowo to mały kurort nadmorski. Dawniej turyści zjeżdżający do Pobierowa, mogli korzystać głównie z niewielkich drewnianych domków letniskowych. W dzisiejszych czasach czekają na nich większe i znaczniej wygodne obiekty, przygotowane już na wczasy 2014. Niezależnie od rozbudowy, Pobierowo nadal zachowuje przytulny powab i na pewno trzeba go zarekomendować osobom, które cenią sobie czynny wypoczynek w cichej atmosferze.

ALT=odiwedź portal]

Główną ulicą Pobierowa jest ul. Grunwaldzka o długości czterech kilometrów, biegnąca równolegle do linii wybrzeża oraz łącząca wschodni i zachodni kraniec miasteczka. Koncentruje się tutaj życie towarzyskie Pobierowa – wiele tu kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek. Ulica ta jest również pełna domków letniskowych, kramów z ładnymi pamiątkami.

Najistotniejszą atrakcją Pobierowa jest rozległa i piaszczysta plaża oraz czyste kąpielisko. Oprócz kąpieli słonecznych i morskich, można uprawiać tu szereg sportów wodnych, między innymi windsurfing.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Masz chęć zostawić jakieś komentarze na temat (www.stojo.pl/kubek-stojo-pocket/)? Będzie to dla nas bardzo przyjemne przeżycie.

Entuzjastów aktywnego odpoczynku przyciąga też plażowe miasteczko Akademia Słońca, gdzie przygotowywane są różnego typu zabawy, zawody, a także aerobik. Warto również dodać, że Pobierowo otoczone jest przez lasy sosnowe, rosnące na piaszczystych wydmach. Olejki eteryczne emitowane przez drzewa wraz z unoszącym się w powietrzu jodem tworzą mikroklimat, który jest pozytywny dla zdrowia i samopoczucia odpoczywających tu wczasowiczów. Plaża oraz sosnowe zagajniki na wydmach, to doskonałe miejsca na spacery nie tylko w wakacje, ale też poza sezonem. Do ciekawostki przyrodniczej tutejszych lasów należy wiciokrzew pomorski, czyli polska liana.

W Pobierowie oraz pobliskich miejscowościach w okresie letnim odbywa się bardzo dużo ciekawych wydarzeń: festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Aranżowane są one w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę. Dowiedz się więcej: .

Entuzjaści jazdy rowerem z pewnością będą chcieli skorzystać z przygotowanych dla nich tras, biegnących wzdłuż gminy Rewal od Pobierowa po Niechorze. Przez Wybrzeże Rewalskie przeprowadzono również dwa szlaki turystyczne koloru czerwonego „Szlak Nadmorski Błękitny” wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa.

Zaglądnij do naszego artykułu oraz czytaj kluczowe informacje (https://www.coraltravel.pl/lista-hoteli/hiszpania/) na ten niezwykle frapujący temat. Dodatkowe detale przygotowaliśmy dla Ciebie z wielką przyjemnością.

Szlaki wiodą do wielu atrakcji, które z pewnością warto zobaczyć, np. latarnię morską w Niechorzu, czy też ruiny kościoła w Trzęsaczu.

***
Pełną propozycję na urlop dwa tysiące czternaście w Pobierowie można odszukać w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki:
– kwatery Pobierowo
– noclegi Pobierowo
– pokoje gościnne Pobierowo