Rewal – niezapomniane wakacje nad Bałtykiem

Grzybowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona liczba wczasowiczów chcących spędzić niezapomniane wczasy nad morzem. Jest kilka przyczyn tej popularności: urokliwy styl miasteczka, śliczne plaże, a także wiele atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Kwatery w Grzybowie

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Powab miasteczka tkwi w jego urzekającym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – przeważają tu niewielkie przepiękne domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa stoi nieduży kościółek, przypominający swoim kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna.

Ten niezwykle użyteczny tekst (http://goldwasser.pl/) opisuje podobną problematykę, co materiał, który właśnie czytasz. Jeśli Cię on zainteresował, kliknij ten link.

Dla odpoczywających tutaj turystów, zarówno starszych jak i młodszych, przyszykowano mnóstwo dodatkowych atrakcji. Zaliczyć można do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz rozmaitego rodzaju gry i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem turystów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować cudowne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu często pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Niesamowicie wspaniałym elementem rewalskiego krajobrazu są barwne kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się czekać na ich powrót, żeby nabyć świeżą, smaczną rybę i wysłuchać ich interesujących, morskich historii.

Turyści przybywający odpoczywać w Grzybowie, nie mogą żalić się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą publikę przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo posiada również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni mniej więcej tysiąca dwustu metrów kwadratowych, kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się także pola golfowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Ogromną atrakcją miejscowości jest także Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego szóstego roku, a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez cudowny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, co daje szansę podziwiania pięknej okolicy, którą przemierza. Podróż ciuchcią można odbyć od maja do września, natomiast poza sezonem istnieje możliwość obejrzenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie dziesięć kilometrów długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Pozostałe trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, 13-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Całkowitą ofertę na wypoczynek 2015 w Rewalu można wyszukać w serwisie bądź klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Gzybowo- kwatery Grzybowo kwatery Grzybowo (https://www.domki-letniskowe.pl/)- noclegi zachodniopomorskie- odpoczynek 2014 nad morzem Bałtyckim