Urlop w Nasze porady na organizację udanej wycieczki

Poszukując miejsca do wakacyjnego wyjazdu, mieszkańcy Polski zazwyczaj wybierają nieduże kurorty wypoczynkowe, głównie nad morzem i w górach. Tego rodzaju kurorty praktycznie w całości utrzymują się z działalności turystycznej – wytwarzania i handlu pamiątkami, pracy w restauracjach i pensjonatach.

dobrą alternatywą do tego typu urlopu jest spędzenie wczasów w dużym mieście, w którym przyjezdni nie są otoczeni przez stoiska z upominkami, noclegi są mniej kosztowne a żywność lepszej jakości. Największą zaletą takiego typu wyjazdów jest duży wybór możliwości spędzania wolnych chwil.

Małopolska zaprasza zwiedzających

Kraków

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc do zwiedzania jest Kraków .

Namawiamy Cię do przejrzenia nowego artykułu na ten temat – tam wyszukasz dodatkowe informacje. Więc idź do strony (https://www.skalnik.pl/buff) i ciesz się do woli.

Jest to drugie co do wielkości miasto w kraju, ma więc świetną bazę miejsc noclegowych i bardzo dużo punktów gastronomicznych. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „noclegi w Krakowie”, można zostać wprost zasypanym ofertami noclegowymi. Poza dobrą bazą noclegową, miasto oferuje cały szereg atrakcji turystycznych – liczne zabytki, pomniki, obiekty akademickie z Uniwersytetem Jagiellońskim na czele. Oprócz tego wypoczynek w mieście gwarantuje atrakcje kulturalne – teatry, kina, opery. Ze względu na dogodną komunikację kolejową, jest to też bardzo dogodna baza wypadowa do górskich wycieczek. Niedaleko położone są ponadto piękne, turystyczne ośrodki – Wieliczka oraz Wadowice.

A może nad morze?

Jeśli jednak preferowany jest wypoczynek na plaży, można połączyć tę rozrywkę z pouczającym zwiedzaniem, na miejsce docelowe wybierając decydując się na Sopot. Jest to miasto położone w środku Trójmiasta, będące jednocześnie najatrakcyjniejszym wizualnie miejscem w regionie. Noclegi w Sopocie nie są wcale bardziej kosztowne od tych w małych miasteczkach, a opcji rozdysponowania wolnych chwil są dużo szersze. Sopot posiada piękną architekturę, dzięki czemu jest bardzo przyjazny dla zwiedzających.

Oprócz standardowych możliwości spędzenia czasu – w kinie, na wybrzeżu, w galerii sztuki, warto zapoznać się z sopocką ofertą klubów nocnych i pubów. Sopot słynie w całym kraju z bujnego życia nocnego. Każdy klient może znaleźć tam coś odpowiedniego – są bowiem puby serwujące wysokiej jakości piwo, kluby muzyczne puszczające zróżnicowaną stylistycznie muzykę i kluby taneczne.