Szczególny wybór dotyczący hodowli zwierzaka

Spora część ludzi myśli o hodowaniu własnego zwierzątka, lecz nie decydują się nie, gdyż twierdzą że nie mają wystarczającej ilości wolnego miejsca. A przecież nawet w niedużym mieszkaniu bez problemów można jakieś zwierzę trzymać, chociaż nie każde do tego celu będzie odpowiednie. Wybór zwierzaka do hodowania w mieszkaniu lub domu trzeba dobrze przemyśleć, aby później nie było problemów opieką nad nim.

piękny wąż w terrarium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak często się zdarza, że jakiś dorosły bez większego zastanawiania się przynosi sobie albo – wypatrz promocje – dzieciom psiaka, kota czy chomika, i kilka miesięcy później okazuje się, że zwierzę takie ląduje na śmietniku albo w schronisku. Nawet jeśli to będzie złota rybka albo mały owad w terrarium to należy mu dostarczyć wodę i jedzenie, co pewien czas zmienić wyposażenie albo oczyścić miejsce, gdzie jest trzymane. Dlatego też przed zakupem zwierzęcia do mieszkania, należy dobrze poznać obowiązki, jakie wiązać się będą z jego posiadaniem, i jeśli okaże się, że będą problemy z ich sprostaniem, to lepiej z zakupu zrezygnować. Z pewnością może to wyjść to na dobre zwierzakowi, bo nie będzie się później niepotrzebnie męczyć, gdy właściciel nie będzie miał ochoty albo czasu na chociaż trochę opieki.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Do najchętniej wybieranych domowych zwierzą należą psy i koty. Decydując się na psa należy pamiętać, że wymagał on będzie codziennych spacerów, a poza tym utrzymanie go trochę będzie kosztować. Większe psy wymagają sporej ilości karmy, więc trzeba będzie się z tego typu kosztami liczyć. Znacznie mniej problemu będzie z kotem, jeśli nie wychodzi on z domu, to wystarczy kuweta ze żwirkiem, miska z wodą i regularne dosypywanie karmy, no i co oczywiste sporo czasu na zabawę z małym psotnikiem. Wielu ludzi decyduje się również na kupno świnki morskiej lub chomika, zwierzęta te są tanie w hodowli i nie potrzebują poświęcenia dużej ilości czasu, ale oczywiście nie możemy ich zupełnie zaniedbywać. Czasami zdarzają się także ludzie, którzy kochają gady, przykładowo jaszczurki lub węże, okazuje się że praktycznie wszystkie popularne gatunki gadów można bez problemu nabyć w naszym kraju. Po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła wąż zbożowy cena bez żadnego problemu będzie można znaleźć ogłoszenia hodowców, którzy ten gatunek nam sprzedadzą.