Odkryj dobrą wypożyczalnie pojazdów w naszym kraju

Najbardziej popularnymi, pod względem ruchu turystycznego, regionami Polski są, na pewno obszary Mazowsza czy Małopolski. Popularnością szczyci się również cały region Dolnego Śląska. Natomiast mało osób uważa za interesujący obszar Podkarpacia. Podkarpacie, położone w południowo-wschodniej części kraju, z urzekającymi Bieszczadami, sporymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo urokliwy rejon. Nie brak tutaj miejsc, które pod względem urokliwości turystycznej, niczym nie ustępują znanym polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Bez wątpliwości jednym z najważniejszych miejsc, które należy zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- monumentalny zespół fortyfikacji warownych.

Przeczytaj ten portal (http://hurtopony.pl/opony-do-samochodu/jeep/renegade), gdyż on na pewno też Cię bardzo zaciekawi. Omawia on pokrewną tematykę, więc nie czekaj i kliknij tu!

Na początku XX wieku była trzecią największą twierdzą w Europie- potężniejsze były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, jako jedyna w historii wojen, była oblężona trzy razy. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po zakończeniu konfliktu systematycznie traciła swoje znaczenie i była dewastowana. W dniu dzisiejszym to jeden z najcenniejszych zabytków południowo-wschodniej Polski.

W Trzcinicy, niedaleko Jasła, otwarte jest muzeum, które znajduje się w jednej z najstarszych i najpotężniejszych w Polsce osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat.

Czy spodobał Ci się opisywany materiał? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze szczegóły w serwisie regeneracja wtryskiwaczy wrocław, ponieważ one również mogą okazać się dla Ciebie bardzo interesujące.

Znajduje się tam również wielkie grodzisko z czasów wczesnego średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się ten skansen, zajmuje teren ok 8 ha, na swoim terenie ma ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy do osady oraz 18 zrekonstruowanych chat.

W podobnym stopniu warte zwiedzenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podobnie w Haczowie wybudowany jest zabytkowy, drewniany kościół. Powstał u schyłku XIV wieku i jest największym, a także najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Jak kościół w Bliznem został wpisany na listę UNESCO.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę bardzo wiele obiektów, które trzeba zobaczyć na Podkarpaciu. W jaki sposób to wszystko obejrzeć, jeśli jest się turystą? Najwygodniej najzwyczajniej wynająć pojazd. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dobierze auto do naszych wymagań, odpowiednio duży by pomieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować majątku, jeśli przyjedziemy na weekend- dużo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Sprawne auto możesz wypożyczyć pod tym adresem.