Bukowina Tatrzańska cudowne miejsce na wakacje

Znajdująca się na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to znakomite miejsce do podziwiania fenomenu Tatr – nic, zatem dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wakacje a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najbardziej znanego miejsca na wypoczynek 2014, ferie i wakacje.

oferta kwater i domków w Ustroniu

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy.

Jeżeli chcesz obejrzeć coś naprawdę niecodziennego? Nie ma żadnego kłopotu – spójrz na to a satysfakcja będzie gwarantowane.

Kolejne istotne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach powstały na skutek wyrębu puszczy tatrzańskiej. Rozkwit osady przebiegał dosyć wolno, z powodu surowego klimatu i nieurodzajnej ziemi. Biedę mieszkańców pogłębiały przymusowe daniny. Sytuację polepszyła dopiero reforma społeczna oraz zmiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął funkcjonować przemysł i rzemiosło – zjawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Znaczącym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła oraz szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców. Nadzwyczaj ważną rolę odegrało także Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury miejscowej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym.

Nie ma żadnych wątpliwości, że to jest naprawdę rzetelna oferta, odnosząca się do wartościowych tekstów. Zapoznaj się z nią teraz.

Miłośnicy górskich wędrówek powinni zapoznać się z propozycją wakacji w Beskidach

***
Kompletną propozycję na urlop 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej zamieszczone linki:
– noclegi Bukowina Tatrzańska
– domki letniskowe Bukowina Tatrzańska
– beskid śląski noclegi