Jeżeli podziwianie zabytków Krakowa to wyłącznie z przewodnikiem

Kraków to miasto stare i majestatyczne, lecz zarazem tętniące życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, dawne czasy z nowoczesnością. Pożądane byłoby tu przybyć i wyczuć szczególną atmosferę miejsca. Do Krakowa, grodu o szalenie różnorodnej przeszłości, poprzez wieki będącego widzem najistotniejszych dla Polski wydarzeń, toczą się turyści z całego świata. Do zwiedzenia Krakowa niezbędny jest oprowadzacz. Trzeba tu swojsko spędzić czas i nie musi się to wiązać z lataniną po każdych zabytkowych miejscach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to miasto które, ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji aniżeli by się wydawało. Sami możemy odczuwać się cokolwiek zagubieni, toteż do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie.

Zaintrygował Cię ten tekst? Cieszymy się. Pewnie zechcesz także przeglądnąć kolejne ciekawe wiadomości? Musisz tylko wejść na łącze do witryny (https://www.kormoran-rowy.pl/) i gotowe.

Dla tych, którzy potrzebują dostrzec najsłynniejsze zabytki Krakowa, utworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest głównym punktem kultury, lokalizacją zgromadzeń i przedsięwzięć, dlatego trzeba się tu zatrzymać na na dłuższy czas. Do dziś przetrwały usytuowane na nim Sukiennice, pierwotnie miejsce handlu. W zamkowych wnętrzach oczekują na nas liczne galerie, których nie można ominąć zwiedzając Kraków. Dla ciekawskich: doczytaj.

Przewodnik zaprowadzi nas również do katedry, grobowców królewskich, przy których spoziera na nas cała przeszłość Polski i gigantycznego dzwonu Zygmunta, jaki uderza tylko przy sposobności najdonioślejszych dla kraju i grodu wypadków. Wstępując w zamkowe ściany, warto udać się też na dziedziniec arkadowy i spojrzeć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim.

Prezentowany artykuł nieprawdopodobnie Cię zainteresował? To zobacz także inne pomocne teksty, które zawierają ogromnie ważne informacje – wciągną Cię zupełnie.

Do jego jamy wiodą kręcone schody bezpośrednio z zamku na Wawelu. Smocza dziura to w rzeczywistości jaskinia kresowa, udostępniona w części do zwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego zipiąca ogniem to ukochana atrakcja malutkich podróżników.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, którzy zechcą zerknąć na Kraków z góry winni wdrapać się na krakowskie pagórki, sprawujące zastosowania pozycji widokowych. Najistotniejszym i najbardziej reprezentatywnym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego wierzchołka kompletny historyczny i współczesny Kraków, lokalizacje obserwowane przedtem, jest możliwość obejrzeć z całkowicie odrębnej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opowiedzą nam cudowne podania dotyczące tego miasta.