Jeżeli podziwianie zabytków Krakowa to wyłącznie z przewodnikiem

Kraków to miasto stare i majestatyczne, lecz zarazem tętniące życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, dawne czasy z nowoczesnością. Pożądane byłoby tu przybyć i wyczuć szczególną atmosferę miejsca. Do Krakowa, grodu o szalenie różnorodnej przeszłości, poprzez wieki będącego widzem najistotniejszych dla Polski wydarzeń, toczą się turyści z całego świata. Do zwiedzenia Krakowa niezbędny jest oprowadzacz. Trzeba tu swojsko spędzić czas i nie musi się to wiązać z lataniną po każdych zabytkowych miejscach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to miasto które, ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji aniżeli by się wydawało. Sami możemy odczuwać się cokolwiek zagubieni, toteż do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie.https://www.kormoran-rowy.pl/ – polecane w Rowach http://www.kormoran-rowy.pl/)Dla tych, którzy potrzebują dostrzec najsłynniejsze zabytki Krakowa, utworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest głównym punktem kultury, lokalizacją zgromadzeń i przedsięwzięć, dlatego trzeba się tu zatrzymać na na dłuższy czas. Do dziś przetrwały usytuowane na nim Sukiennice, pierwotnie miejsce handlu. W zamkowych wnętrzach oczekują na nas liczne galerie, których nie można ominąć zwiedzając Kraków. Dla ciekawskich: doczytaj.

Przewodnik zaprowadzi nas również do katedry, grobowców królewskich, przy których spoziera na nas cała przeszłość Polski i gigantycznego dzwonu Zygmunta, jaki uderza tylko przy sposobności najdonioślejszych dla kraju i grodu wypadków. Wstępując w zamkowe ściany, warto udać się też na dziedziniec arkadowy i spojrzeć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim.

Prezentowany artykuł nieprawdopodobnie Cię zainteresował? To zobacz także inne pomocne teksty, które zawierają ogromnie ważne informacje – wciągną Cię zupełnie.

Do jego jamy wiodą kręcone schody bezpośrednio z zamku na Wawelu. Smocza dziura to w rzeczywistości jaskinia kresowa, udostępniona w części do zwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego zipiąca ogniem to ukochana atrakcja malutkich podróżników.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, którzy zechcą zerknąć na Kraków z góry winni wdrapać się na krakowskie pagórki, sprawujące zastosowania pozycji widokowych. Najistotniejszym i najbardziej reprezentatywnym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego wierzchołka kompletny historyczny i współczesny Kraków, lokalizacje obserwowane przedtem, jest możliwość obejrzeć z całkowicie odrębnej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opowiedzą nam cudowne podania dotyczące tego miasta.