Ustronie Morskie – letnisko na wymarzone wczasy

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone 13 km na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest nadzwyczaj malowniczo – jego zabudowa ciągnie się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który stromo mknie ku piaszczystej i szerokiej plaży. Kiedyś przeciętna osada rybacka w czasach teraźniejszych jest kurortem, do którego aby spędzić wczasy nad Bałtykiem przybywa kilka tysięcy urlopowiczów.

Zabudowa miasta jest raczej kameralna – nieduże domki cudownie komponują się tutaj z otaczającą naturą. W trakcie spacerów po Ustroniu Morskim należy zajrzeć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia wykonanego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim nadal uchowało się mnóstwo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów jest pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to też kurort uzdrowiskowy – znajduje się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest wyjątkowo urokliwa – doskonale współgrają tutaj ze sobą błękit Bałtyku, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym walorem jest również tutejszy klimat. Ocenia się, że panujące tu średnie nasłonecznienie należy do największych w naszym kraju. Oprócz tego w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący leczniczy wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a największe jego stężenie notuje się podczas wietrznej pogody, szczególnie jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego pozytywnego bioklimatu można korzystać przez cały rok.

Czy masz chęć zgłębić dodatkowe teksty? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (spijtanio.eu/) inne informacje dotyczące takiej kwestii – odsyłacz jest tutaj.

Dużą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest także molo spacerowe, które wcina się w morze na długość 100 m.. Mieści się tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować barwne kutry wracające z porannych połowów i zakupić dopiero co złowioną rybę prosto z ich pokładu.

W trakcie odpoczynku w Ustroniu Morskim warto zwiedzić największe atrakcje najbliższej okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na mniej więcej sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto również udać się do pobliskiego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej informacji .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Nadzwyczaj atrakcyjny jest też szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla sympatyków dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Kompletną ofertę na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki letniskowe Ustronie Morskie- kwatery Ustronie Morskie- wczasy 2014