Interesujące miejscowości w Polsce

Urlopy już za nami. Przed nami jesień, pora kojarzona najczęściej z coraz ciemniejszymi dniami i początkiem nauki i roboty. Czemu nie wyrwać się na weekendowy wypad jesienną porą? Przedstawiam parę pomysłów dla Dolnoślązaków, na pewno wybierzecie sobie tutaj pomysł na wycieczkę.

Niewielkie Góry Stołowe atrakcje mają zadziwiająco wysokiej klasy. W tym ciekawym regionie coś dla siebie otrzymają zarazem przyjaciele natury, jak i wielbiciele starych konstrukcji. Tym pierwszym rekomenduję wejście na Szczeliniec, łagodnego masywu wzbogaconego malowniczymi skałkami.

kwatery w górach

Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Na jego zbocze najlepiej wchodzić od strony cichej, turystycznej wioski Radków. O ile znużą was marsze, skuście się na zobaczenie zabytków sakralnych w Wambierzycach i mrocznej kaplicy ossuarium w Czermnej.

Blisko rozciąga się Kotlina Kłodzka, zabytki, które musicie w niej podziwiać to przede wszystkim okazała Twierdza Kłodzka i malownicze pozostałości warowni w Czerwonym Strumieniu. Przebywając w okolicy nie wolno nie odwiedzić popularnego Karpacza. Aby to wszystko zwiedzić trzeba zatrzymać się na nocleg : pensjonaty Stronie Śląskie Obok wjazdu wyciągiem na Kopę, należy poznać dokładnie Muzeum Zabawek. Karpacz dzięki niemu okazał się rozpoznawalny w Europie.

Widzisz teraz bardzo ciekawy wpis, więc z pewnością zaciekawi Cię także ten udostępniony tu materiał – on również jest wart przeczytania.

Jeśli myślicie o pobycie w unikatowym, zbliżonym do alpejskiego otoczeniu, weekend w Zieleńcu to trafny wybór w czasie jesiennych wędrówek.

Przed tym, jak bardziej na wschód, proponuję jeszcze miejscowość Sucha, położoną blisko czeskiej i niemieckiej granicy. Stoi tam dawny Zamek – (oferta) – Czocha, znany z bycia scenerią dla kilku filmów.

Pójdźmy teraz do województwa Śląskiego. Tam zdecydowanie polecam 2 punkty na jesienny weekend. Zespół klasztorny Rudy zainteresuje każdego miłośnika budynków sakralnych. To ufundowane parę wieków temu okazałe opactwo Cystersów. Obowiązkową pozycją jest Pszczyna, urocze miasteczko. Tam ujrzycie wspaniały rynek oraz Zamek Pszczyński. Jeżeli twoja pociecha marzy, żeby odwiedzić zagrodę żubrów, Pszczyna daje tą wyjątkową sposobność ujrzenia z bliska potomków tura. Rejon śląski to też miejsce, gdzie dynamicznie rozrasta się turystyka konna. Więcej na :


Dla wszystkich niechcących wyjechać z Wrocławia, dobra będzie nasza idea – paintball. Wrocław ma trochę poligonów, w których da się zrelaksować się ostrzeliwując kumpli z pistoletów na farbę.