Dlaczego warto spędzić urlop w górach?

Na wczasach trzeba odpocząć – a raczej nie ma bardziej wskazanego wyjścia dla pragnących wypocząć, niźli jechać w góry. Nasze góry – chociaż nie są najwyższe, to jednakowoż zawsze mogą sprawić, że wreszcie zdołamy odpocząć. Ludzie w Polsce dużo pracują, a więc taki wypoczynek jest niezbędny do normalnego życia!

Można w sumie powiedzieć, że jeśli brać pod uwagę wypoczynek (www.coraltravel.pl/) w górach w korzystnej cenie, to w sumie strzałem w dziesiątkę, bez wątpienia fantastyczną destynacją, jest Zakopane. Co prawda nic tutaj oryginalnego, przecież w rachubę wchodzi najpopularniejsza miejscowość turystyczna w Polsce, ale i tak warto mimo wszystko zdecydować się na stolicę polskich Tatr!

góry

Źródło: www.morguefile.com
Jak dostać się do Zakopanego? Nie ma sensu pisać o autach i kolejach, bo to wie każdy. Może najzwyczajniej brać pod uwagę przedsiębiorstwo o nazwie PolskiBus? Można tak naprawdę powiedzieć, że jeśli wziąć pod uwagę szczególnie atrakcyjność ceny przejazdu, to w większości przypadków PolskiBus oferuje niesamowicie korzystne ceny. To dobrze, bo czyż jest sens nadmiernie przepłacać za transport? To retoryczne pytanie.

Należy wiedzieć, iż w wielu przypadkach choć wakacje w górach mocno kuszą, to jednak niejako pieniądze nie pozwalają nam na urlop. Cóż, co zatem poradzić w owej delikatnej kwestii? Jeżeli wyruszamy do Zakopca PolskimBusem, musimy w takim razie orientować się, że już sporo zaoszczędziliśmy. To nie koniec. Przykładowo zakupy warto jakby nie patrzeć robić w typowych marketach. Również w Zakopanem funkcjonuje bardzo dużo sklepów, w których nie ma zdzieranie. Warto to docenić, po co przepłacać?

góry

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

Doceńmy jeszcze fakt, że bardzo często przeszukanie stron internetowych powoduje, iż trafimy na górskie pensjonaty, hoteliki czy kwatery w prywatnych domach, które do przesadnie drogich raczej nie należą, a do tego nierzadko powodują, że możemy poczuć oszałamiający klimat przedwojennego Zakopanego. Generalnie o tanie noclegi w górach na szczęście nie jest ciężko. To pokazuje, iż niedrogi wypoczynek w polskich górach jest bez dwóch zdań realny.