Kraków – dawna stolica królów polskich – co trzeba zobaczyć w tym mieście?

Kraków, dawna stolica polskich władców, należy do najczęściej odwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w niewielu miastach jest tak duża liczba zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jeden dzień, i w tym czasie obejrzeć kilka najważniejszych atrakcji. Lecz aby dokładnie obejrzeć to piękne miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i największe zabytki to należy sobie zarezerwować przynajmniej kilka dni. I na pewno będą to chwile niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

ulica

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Większość odwiedzających zaczyna zwiedzanie Krakowa od Rynku (sprawdź). Nie ma w tym nic dziwnego, bo w końcu tam właśnie znajduje się największa liczba znanych zabytków. Koniecznie należy zwiedzić sklepiki oferujące pamiątki w środku Sukiennic, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Adama Mickiewicza i chwilę się wyłączyć w Mariackim Kościele. Z Rynku można zrobić sobie spacer starymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, gdzie na turystów czeka wspaniały Zamek, Katedra Wawelska oraz grota, w jakiej kiedyś mieszkał straszliwy, groźny Smok Wawelski.

Kraków zwiedzać można samemu, starczy zarezerwować nocleg, pożyczyć dobry przewodnik i można wyruszyć oglądać zabytki.

Czy zbierasz wiadomości w kontekście przedstawianego tematu? Jeżeli tak, to zobacz więcej w tym opracowaniu (https://www.kasprowy.pl/). Ono też wyda się dla Ciebie atrakcyjne.

W przypadku ludzi, którzy mogą mieć kilka dni na odpoczynek w Krakowie jest to najlepszy pomysł, bo można szczegółowo rozplanować miejsca które się chce odwiedzić, zarezerwować wcześniej wejściówki i bilety i bez stresu delektować się tym wspaniałym miastem. Ale Kraków jest miejscem, do jakiego każdego dnia przyjeżdża setki wycieczek z większości europejskich krajów.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Tacy odwiedzający przeważnie decydują się na zorganizowane wycieczki po Krakowie z przewodnikiem mówiącym w ich języku ([link]). Taka forma zwiedzania Krakowa także będzie miał dużo zalet, doświadczony przewodnik może przedstawić dużo interesujących wiadomości o zwiedzanych miejscach. Lecz bez względu na to czy będzie się Kraków zwiedzać samemu czy z przewodnikiem, to żeby to zrobić dokładnie, to należy przybyć do tej miejscowości na kilka dni.