Jak wybrać odpowiednią firmę kasującą samochody?

Niestety wszystko na tym łez padole przemija, jakkolwiek byśmy byli najładniejsi, a nasze auto najwspanialsze. Niechybnie kiedyś my się zestarzejemy, a nasz wóz będzie musiał zostać oddany na złom.

Mamy fart, gdyby udało nam się sprzedać auto, złomowaniem zająłby się wtedy ostatni posiadacz. Niemniej jednak kiedy już nam się przydarzy takowa konieczność, trzeba się uzbroić w cierpliwość, działać bez pośpiechu. Warto sprawdzić, czy auto złom Katowice (czy w naszym mieście) posiada należyte zezwolenia zabrzańskiego starosty do złomowania. Niestety, jeśli nie przypilnujemy tego, może być, iż zapłacimy karę finansową za nie dopatrzenie obowiązku zezłomowania wozu. Podobnie może się stać, jeśli uznamy, iż warto iść na łatwiznę i sprzedamy nasz samochód komuś, kto deklaruje iż zajmie się tą sprawą za nas.

Ford Fiesta

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Bezpieczniej jednak poświęcić ździebko swojego czasu, i odnaleźć odpowiadający nam auto złom gdynia (czy też w naszym mieście). Podobne przedsiębiorstwa złomują wozy po rozmaitych „przejściach”. Nie zawsze powodem kasacji wozu jest jego wiek.

Nie czekaj! Jeśli zainteresowały Cię zamieszczone tu treści, to czytaj, który przygotowaliśmy dla Ciebie w tym linku. Tam znajdziesz dużo informacji.

Czasami bywa ona skutkiem wypadku. Niezależnie od tego jakiż był powód złomowania, musimy mieć odpowiednie zaświadczenia. Oto one: dokument tożsamości ostatniego właściciela auta, w wypadku współwłasności dodatkowo dokument potwierdzający tożsamość współwłaściciela. Prócz tego przygotujmy: dowód rejestracyjny pojazdu, kartę wozu o ile takowa została wydana.

Dzisiaj niełatwo o dobre i wiarygodne omówienie (http://all-secure.pl/instalacje-systemy-alarmowe.html) w kontekście prezentowanej kwestii, ale jeśli chcesz takie przeczytać, to zwyczajnie wejdź na ten odnośnik!

Kiedy przyjdzie nam zezłomować samochód firmowy, musimy do wymienionych dokumentów załączyć KRS lub wpis do ewidencji gospodarczej. Zadaniem firmy zajmującej się złomowanie pojazdów kraków (czy w naszym mieście), jest sprawdzenie prawidłowości danych zarejestrowanych w zaświadczeniach z danymi auta, a zatem sprawdzenie numerów ramy itp.. Firma złomująca ma obowiązek przekazać nam odpowiednie zaświadczenia: o unieważnieniu karty pojazdu a także zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. W następnej kolejności w ciągu 7 dni od daty zezłomowania firma złomująca ma obowiązek przesłać do właściwego urzędu gminy poświadczenie o kasacji. Od tej pory posiadacz auta ma miesiąc czasu na wyrejestrowanie pojazdu. Warto przed wyrejestrowaniem wozu uiścić zaległe opłaty za ubezpieczenie, (jeśli mamy zaległości rzecz jasna) .