Który ekwipunek górski może okazać się bardzo potrzebny w górach

Wyprawa w góry to przedsięwzięcie, które często wymaga od uczestników posiadania odpowiedniego sprzętu. Rzecz jasna bardzo wiele zależy od tego, jak wysokie są góry, które wybiera się na wycieczkę. Istnieją bowiem, także na terenie kraju, góry niespecjalnie wysokie, a miejscami całkowicie płaskie. Takie tereny nadają się do niezbyt zaawansowanych wypraw, a w zasadzie do spacerów.

buty trekkingowe damskie : Natomiast niezwykle wysokie i strome pasma to miejsce przeznaczone wyłącznie dla bardziej doświadczonych wędrowców. W takim przypadku sprzęt jest niezwykle potrzebny, jednak najbardziej istotne jest doświadczenie uczestników wycieczki. Może też pomóc sprzęt elektroniczny typu:  Nie należy bowiem lekceważyć gór, nawet jeżeli nie są bardzo wysokie. W tego rodzaju miejscach [TAG=pogoda

może ulec błyskawicznej zmianie, co wiąże się często z drastycznym pogorszeniem warunków. Wybór sprzętu górskiego obecnie jest bardzo szeroki, poczynając od elementów takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Odzież i obuwieNa terenach gorskich ogromnie istotny jest odpowiedni ubiór. Wiąże się to między innymi z wspomnianymi uprzednio niespodziewanymi zmianami pogody, na które należy być przygotowanym. Nowoczesna odzież górska zawiera w sobie najnowsze technologie i materiały dla zagwarantowania komfortu i ochrony przed zimnem noszącej ją osobie. Niezwykle istotne bez wątpienia są buty. Obuwie typowo górskie wyposażone jest przede wszystkim w wytrzymałą i odpowiednio grubą podeszwę, która zapobiega urazom, a także szybkim przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór obuwia również powinno się uzależnić od rodzaju otoczenia, w jakim odbywa się wyprawa. Poza typowymi butami trekkingowymi oferowane są bowiem także specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i pozostałe.

Autor: www.nartyslowacja.pl

Potrzebny sprzętWyprawa górska kojarzona jest przede wszystkim z plecakiem. Do chętnie wybieranych marek obecnie należą między innymi plecaki (polecamy plecak górski męski) Wolfgang. Podczas kupna tego elementu trzeba brać pod uwagę przede wszystkim pojemność danego modelu zestawioną z pojemnością, która jest potrzebna. Liczy się także trwałość, jak również występowanie dodatkowych kieszeni czy też specjalnego pasa zabezpieczającego. Na wyprawie tego typu bardzo przydatny jest rozmaity sprzęt campingowy. Podstawą takiego ekwipunku jest namiot. Sklepy górskie mają bardzo bogaty wybór sprzętu tego rodzaju, chętnie wybierane są przykładowo namioty Coleman .