Polskie Tatry dla seniorów jak też osób nie całkiem sprawnych ruchowo

Jako że jestem kobietą poruszającą się o kulach, sprawdzałam w ostatnim czasie gdzie może pojechać osoba niepełnosprawna , albo senior (na tyle mobilny iż wyjazd jest możliwy), któremu to trochę zbrzydły już wyjazdy nad nasze morze, bądź też kurorty typu: Lądek Zdrój bądź Szczawnica.

Doszłam do wniosku, iż interesującym wyjściem może stać się nocleg w Zakopanem, w centrum dokładnie, bowiem pozwoli to nestorom jak i osobom kalekim na bardzo przyjemne spacery po cudnej, ponad sto trzydziestu letniej uliczce – po Krupówki – głównym deptaku miejscowości. Pasjonaci architektury z pewnością będą usatysfakcjonowani charakterystycznym, zakopiańskim charakterem budowli, spopularyzowanym przez pisarzy i wierszokletów pierwszej połowy dwudziestego stulecia.

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to doskonała baza wycieczkowa dla seniorów, łaknących pięknych krajobrazów, widoków Tatr. Starczy kilkudziesięciu minutowa przechadzka na wzgórze Antałówka skąd roztacza się czarowny widok na najpopularniejsze góry naszego kraju. Nocleg w Zakopiańskim apartament to także należyte miejsce dla entuzjastów historii. Nader ciekawym zabytkiem jest cmentarzysko na Penksowym Brzysku, warte oglądnięcia miejsce, choćby dla wrażeń estetycznych. Oczywiście dla seniorów harcerzy Zakopane to także miejsce sentymentalne, albowiem nocleg obejrzyj ofertę w centrum Zakopanego może być powodem do wypatrywania śladów Olgi i Andrzeja Małkowskich, którzy uwielbiali Zakopane. Tu też znajduje się grób pani Olgi Małkowskiej.

Wędrowcy mogą nająć w Zakopanem apartament i rozkoszować się nocnym życiem Zakopanego. W owym mieście co krok praktycznie znajdziemy kawiarnie, restauracje, czy dyskoteki, które zadowolą najwybredniejszych z gości. Przykładowo Białka Tatrzańska z kompleksem hotelowo-basenowym, wykorzystującym źródła geotermalne znajdujące się w okolicy Zakopanego. Zakopane może być też wspaniałą bazą wypadową na wycieczki po Słowacji i najbardziej znanej z tamtejszych atrakcji „Słowackim Raju”, pięknie utrzymanych trasach na Słowackiej stronie Tatr, co może stać się również przyczynkiem do spróbowania niesłychanie smakowitej kuchni naszych południowych sąsiadów, nad wyraz zresztą towarzyskich i grzecznych.