Wyjazdy jedynie dla żądnych przygód

Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, przeglądają katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego biura, dowiadują się o all inclusive i inne ulepszenia, a później udają się do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie odpowiada przygotowana dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Tacy ludzie chcieliby odkrywać nieznane zakątki podążyć przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki. Chcieliby nocować pod namiotem, może w aucie, na dziko, czasami w jakimś hostelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem kosztownych pokojów w hotelu, w które wliczone jest jakiś wygórowany podatek od wynajmu i inne dodatkowe koszty (strona www).

Jeżeli masz ochotę poznać więcej danych na omawiany temat – doskonale się składa, gdyż jest już pełna informacja (http://www.primaveraspa.pl/blog/jesien-nad-morzem/), którą możesz zobaczyć tu.

Oni muszą czuć się wolni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają dużo, wszystko jednak związane jest z tym, jakim potencjałem, osobowością – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów turysta.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, którzy mają odwagę wybiorą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz na przykład znajdą jakąś malowniczą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką wycieczkę po naszym kraju, dajmy na to, z północy na południe lub na odwrót.

To bez wątpliwości niezwykle użyteczna tematyka, więc jeśli masz zamiar ją przeanalizować głębiej, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w treści.

Niewątpliwie, chęci to nie wszystko. Trzeba to jednak dobrze ułożyć w całość, a dodatkowo lubić taki sposób podróżowania – bo jazda na rowerze to piękne krajobrazy, lecz także ciężka harówa. Dla ludzi jednak, którzy nie garną się do konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się idealne. W danej chwili po świecie na rowerach przemieszczają się nasi krajanie, niektórzy z nich są już w podróży bardzo długo. Postanowili, że objadą cały świat i realizują tę pasję z wytrwałością i niezwykłą ambicją.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wyjazd w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość czasu pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym wrogiem będzie przyroda, jej zmienność, zaskakujące spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być niebezpieczne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na tego typu wyjeździe najważniejsze to umieć odnaleźć się w każdych warunkach. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas nadaje się do spędzania wolnego czasu w taki ekstremalny sposób. Trzeba pamiętać by mierzyć siły na zamiary, aby nasza wyczekana podróż nie była dla nas źródłem przykrych wspomnień.