Wyjazdy jedynie dla żądnych przygód

Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, przeglądają katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego biura, dowiadują się o all inclusive i inne ulepszenia, a później udają się do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie odpowiada przygotowana dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Tacy ludzie chcieliby odkrywać nieznane zakątki podążyć przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki. Chcieliby nocować pod namiotem, może w aucie, na dziko, czasami w jakimś hostelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem kosztownych pokojów w hotelu, w które wliczone jest jakiś wygórowany podatek od wynajmu i inne dodatkowe koszty (strona www).

Jeżeli masz ochotę poznać więcej danych na omawiany temat – doskonale się składa, gdyż jest już pełna informacja (http://www.primaveraspa.pl/blog/jesien-nad-morzem/), którą możesz zobaczyć tu.

Oni muszą czuć się wolni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają dużo, wszystko jednak związane jest z tym, jakim potencjałem, osobowością – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów turysta.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, którzy mają odwagę wybiorą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz na przykład znajdą jakąś malowniczą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką wycieczkę po naszym kraju, dajmy na to, z północy na południe lub na odwrót.

To bez wątpliwości niezwykle użyteczna tematyka, więc jeśli masz zamiar ją przeanalizować głębiej, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w treści.

Niewątpliwie, chęci to nie wszystko. Trzeba to jednak dobrze ułożyć w całość, a dodatkowo lubić taki sposób podróżowania – bo jazda na rowerze to piękne krajobrazy, lecz także ciężka harówa. Dla ludzi jednak, którzy nie garną się do konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się idealne. W danej chwili po świecie na rowerach przemieszczają się nasi krajanie, niektórzy z nich są już w podróży bardzo długo. Postanowili, że objadą cały świat i realizują tę pasję z wytrwałością i niezwykłą ambicją.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wyjazd w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość czasu pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym wrogiem będzie przyroda, jej zmienność, zaskakujące spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być niebezpieczne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na tego typu wyjeździe najważniejsze to umieć odnaleźć się w każdych warunkach. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas nadaje się do spędzania wolnego czasu w taki ekstremalny sposób. Trzeba pamiętać by mierzyć siły na zamiary, aby nasza wyczekana podróż nie była dla nas źródłem przykrych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*