A może zatrzymamy się na co najmniej jedną noc na Wilanowie?

Giemzów to miła dzielnica Łodzi- najrzadziej zaludniona, to tak swoją drogą. Jednakże trochę pozamiejski charakter owej dzielnicy bardzo szybko się zmienia. Zapewne wiele osób gdzieś słyszało o choćby takiej inwestycji nieruchomościowej jak Giemzów – podobno owe osiedle zamieszkują tylko tzw. lemingi, lecz to trochę zbyt krzywdzące spojrzenie.

sypialnia

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś w takim razie chce mieszkać w Łodzi, lecz bądź co bądź nie jarają go wielkie wieżowce, zasadniczo chce mieszkać na uboczu, bez wątpienia powinien na poważnie pomyśleć czy kupno nieruchomości położonej na obszarze Giemzowa nie jest jedną z najsensowniejszych decyzji podjętych w życiu.

wilanow

Autor: T. S. Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak skupmy się przede wszystkim na krótszym pobycie na Giemzowie – czyli turystów, którzy poszukują perfekcyjnej przystani do zwiedzania całej Łodzi serdecznie uprasza się, aby najzwyczajniej w świecie rozejrzeli się po tych hotelach. Niby nie jest ich wiele, to przecież niewielka, stojąca na uboczu dzielnica mieszkaniowa, ale i tak o fajny hotel względnie niewygórowany pod względami cenowymi, wcale nie jest aż tak trudno jak o chociażby błyskawiczny przejazd sprawdź przez Łódź w godzinach największego szczytu…

Z jakich przyczyn akurat Giemzów jest doskonałą bazą wypadową? Cóż, Łódź to bardzo duża miejscowość, a więc w szczególności przyjezdni z prowincji mają prawo czuć pewien malutki dyskomfort. Na szczęście sytuacja jest taka, że zawsze można odkrywać w ciągu dnia miejscowość czy robić w niej biznesy, a na wieczór udać się na wielce fajny, spokojny Giemzów. Tak naprawdę to odrobinę zabrzmiało jakby na obszarze tej dzielnicy turyści mieli okazję trafić tylko na ciszę, nic więcej. Jednakże w taki sposób w żadnym przypadku nie należy patrzeć na tę dzielnicę. Przecież w tej części znajdują się urokliwe parki czy pałace. Nie ma zbyt wielu fajniejszych miejsc do spacerowania, niż tutejsze ścieżki. Czyli: porozglądajmy się za Dworem Giemzów i bez zbędnego oczekiwania nareszcie zauważmy mega zalety jednej z mniejszych Łódzkich dzielnic.