Apartamenty w największych miastach

Od niedawna obserwujemy krach na rynku domów jednorodzinnych. Niski popyt na wille wpłynął na inwestycje w apartamenty. W większych ośrodkach miejskich apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Przykładem są wrocławski Sky Tower i stołeczny wieżowiec – dowiedz się więcej na temat przeglądów budynków – zobacz – przegląd 5 letni budynku – Złota 44. Oprócz apartamentów popularne są także przepastne mieszkania w odremontowanych kamienicach. Ich wartości na rynku, podobnie jak apartamentów, zaczynają się od ponad dziesięciu tysięcy za m2.

Nowe apartamentowce wyrastają często w samych centrach miast, co jest bardzo cenione za łatwy dojazd i rozbudowaną infrastrukturę. Oprócz tego inwestorzy starają się wznosić inwestycje w pobliżu sporej ilości drzew, parków i skwerów. Czasy kamiennych pustyń szczęśliwie odeszły w niepamięć.

apartamenty

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA
Kraków

Apartamenty oferują w środku miasta, na Mokotowie i na Woli. Osiedla powstają także na dalekich rogatkach miasta.

To bardzo wiarygodna treść (https://www.astorhotel.pl/konferencje/) analizująca prezentowane w niniejszym artykule sprawy, więc kliknij tu, żeby także ją poznać.

W stolicy za ekskluzywne mieszkanie trzeba wyłożyć najwięcej w kraju – ceny przekraczają siedem milionów PLN. Cztery kąty w starych odrestaurowanych kamienicach można odszukać m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Ceny za m2 bywają wyższe, niż dwadzieścia tysięcy złotych.

W innych obszarach Polski można zobaczyć tańsze apartamenty. Poznań jest miastem, w którym ekskluzywne mieszkania powstają głównie na obrzeżach, w okolicy terenów zielonych. Ceny bywają tu aż dwukrotnie mniejsze, aniżeli w stolicy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „”, aby zobaczyć różnicę.

Inaczej prezentuje się Kraków Apartamenty w tym obleganym przez turystów mieście są tylko odrobinę tańsze niż w Warszawie co widać gdy wyszukamy „apartament”. Ceny krążą w rejonie 5-6 milionów PLN. Mieszkania w tej kolebce polskości szczególnie cenią sobie obcokrajowcy. Więcej na