Jaką metodą oceniać swój personel?

Dobry pracownik jest bezcenny – takowy człowiek wzbudza szacunek u swojego szefa. Jednakowoż nieprzeciętnych pracowników to jakby nie patrzeć aż tak wielu to nie ma.

Pracownicy w firmie

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczo człowiek traktuje pracę jako obowiązek, coś dzięki czemu ma możliwość zarobić na życie. Taki świat, w którym absolutnie każdy pracownik bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków służbowych jest swoistą utopią. Zresztą czy w wielu przypadkach nie jest tak, że to przede wszystkim wina szefostwa?

Skoro dużo osób odpowiedzialnych za personel skupia się tylko na oszczędnościach, nie pompuje kasy w kursy doszkalające, nie wspominając o podwyżce, ciężko miewać ogromne wymagania. Zresztą to także sporo zależy od typu firmy.

W jaki sposób przeanalizować swojego podwładnego? Z pewnością czymś najbardziej istotnym jest to, aby wiedzieć jak bardzo istotna, w każdej sferze, jest zwykła rozmowa. Przykładowo dużo daje ocena 360, a więc przepytujemy pracownika, ale również kogoś innego. A to świetne, bo bądź co bądź będziemy mieli okazję dokładnie sprawdzić pracownika. Nigdy (ciąg dalszy tego zagadnienia- http://villamare.com.pl/) nie zakładajmy, że obiektywna opinia człowieka jest niemożliwa. Ogólnie ocenianie ludzi jest trudne, lecz to akurat coś możliwego.

Zadowoleni pracownicy

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Zapamiętajmy także, iż jakby nie patrzeć w bardzo wielu przypadkach zwykli biznesmeni najzupełniej nie potrafią rozmawiać z ludźmi. Cóż, może to dlatego, że na tę chwilę w biznesie przede wszystkim rządzą ludzie chowani w czasie socjalizmu? Bardzo dobrze, iż działają fachowcy od rozmów, psycholog biznesowy jest ostatnio coraz popularniejszą personą.

Zwracajmy również swoją uwagę na to by nigdy (opinie na nasz temat