Jaką metodą oceniać swój personel?

Dobry pracownik jest bezcenny – takowy człowiek wzbudza szacunek u swojego szefa. Jednakowoż nieprzeciętnych pracowników to jakby nie patrzeć aż tak wielu to nie ma.

Pracownicy w firmie

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczo człowiek traktuje pracę jako obowiązek, coś dzięki czemu ma możliwość zarobić na życie. Taki świat, w którym absolutnie każdy pracownik bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków służbowych jest swoistą utopią. Zresztą czy w wielu przypadkach nie jest tak, że to przede wszystkim wina szefostwa?

Skoro dużo osób odpowiedzialnych za personel skupia się tylko na oszczędnościach, nie pompuje kasy w kursy doszkalające, nie wspominając o podwyżce, ciężko miewać ogromne wymagania. Zresztą to także sporo zależy od typu firmy.

W jaki sposób przeanalizować swojego podwładnego? Z pewnością czymś najbardziej istotnym jest to, aby wiedzieć jak bardzo istotna, w każdej sferze, jest zwykła rozmowa. Przykładowo dużo daje ocena 360, a więc przepytujemy pracownika, ale również kogoś innego. A to świetne, bo bądź co bądź będziemy mieli okazję dokładnie sprawdzić pracownika. Nigdy nie zakładajmy, że obiektywna opinia człowieka jest niemożliwa. Ogólnie ocenianie ludzi jest trudne, lecz to akurat coś możliwego.

Zadowoleni pracownicy

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Zapamiętajmy także, iż jakby nie patrzeć w bardzo wielu przypadkach zwykli biznesmeni najzupełniej nie potrafią rozmawiać z ludźmi. Cóż, może to dlatego, że na tę chwilę w biznesie przede wszystkim rządzą ludzie chowani w czasie socjalizmu? Bardzo dobrze, iż działają fachowcy od rozmów, psycholog biznesowy jest ostatnio coraz popularniejszą personą.

Zwracajmy również swoją uwagę na to by nigdy (opinie na nasz temat