Jakim sposobem zostać zapamiętanym pośród innych?

Żyjemy w czasach, w których niełatwo się czymś wyróżnić. Jednym z głównych powodów jest na pewno przesyt poznawczy – otrzymujemy tak wiele nowych wiadomości, że nie starcza nam siły i chęci, ażeby przyswoić ten cały szum informacyjny. Możemy oczywiście zaznajomić się z daną informacją, by po chwili o niej zapomnieć. Ta powierzchowność, to „muskanie” po tafli informacyjnej studni bez dna jest bardzo znamienne, dla czasów, w których żyjemy. Wystarczy zajrzeć na portale informacyjne, jak szybko najpilniejsze informacje znikają ze strony głównej, ma to miejsce też w obszarze offline – paski informacyjne w wielu stacjach to taki znak rozpoznawczy obecnych czasów. Ma to miejsce przez chwilę czas, za moment znika, gdyż w innym miejscu dzieją się ciekawsze rzeczy.

wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę nie ma z takiej sytuacji łatwego wyjścia, bo specyfika aktualnych czasów prowokuje niejako określenie, iż cokolwiek stworzymy, to w takim samym momencie zaprojektuje ów przedmiot również ktoś inny. I nie mówimy tu o odkrywaniu wynalazków przecież, temat skupia się na trudności wybicia się ponad zwyczajność. Pomysł jest istotny, ale jeśli spojrzymy na rynek, na wykończone projekty, na podjęte działania, to wyciągniemy z tego wniosek, że albo rynek jest za mocno przesycony, albo nic nie warty, nie warto na niego wchodzić – .

przykładowe wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością jednak warto próbować, należy przygotować własną propozycję, zaprojektować wizytówki, stworzyć stronę internetową, przygotować teczki ofertowe, zdobyć cenne i rokujące na przyszłość kontakty… To wszystko jest do zrealizowania, i co więcej, korzystniej tego dokonać, niż jak wszystko się ułoży lub wyczekiwać, że nagle wszystko zmieni się na naszą korzyść. Wiadomo, powinniśmy z uwagą śledzić, jak rozwija się rynek i odpowiednio zareagować, lecz jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo siedząc w miejscu nigdy nie zrobimy pierwszego, najważniejszego kroku. A bez tego nie mamy szans na zmianę.

Starajmy się więc działać w zgodzie z własnymi ustaleniami, realizujmy swoje plany, jak podpowiada nam umysł i serce, a jednocześnie miejmy głowę na karku i chodźmy twardo po ziemi.

Jest teraz pomocna strona (https://www.pomoceszkolne24.pl/SZKOLENIOWE/1/176/), która ma przydatne informacje na omawiany temat, zatem nie zwlekaj tylko przeczytaj ją dokładnie.

Dzięki temu mając dość odważny zamysł będziemy umieli przypasować go do realiów, w których genialny, nowatorski pomysł – owszem, lecz przede wszystkim realność i biznesowe podejście do podejmowanej inicjatywy.