Robienie porządków to świetny test na to czy możesz być obowiązkowy

Są takie czynności, które wymagają od nas stanowczości i systematyczności. Można do takich przykładów zaliczyć sporo codziennych obowiązków: sprzątanie, wychowanie dziecka, dieta, ćwiczenia i tak dalej. W każdej z tych aktywności liczy się powtarzalność a także utrzymanie swego rodzaju rygoru, który pozwala na osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Weźmy sprzątanie. Załóżmy, iż robimy to, jak większość Polaków, w dzień wolny. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemypodłogę mopem, korzystamy z dużej ilości innych pojemników, w których znajduje się odpowiedni środek, na różnego rodzaju brudy: łazienkowe, kuchenne czy te zalegające w pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy sprzątać regularnie, bo jeśli zaniedbamy choć raz, stracimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek bezsensownie urośnie i będzie straszył swoją wielkością.Następny przykład jest z tym większych obowiązków – odchowanie dziecka. Tutaj najpewniej popełnimy dużo błędów.

Zgromadziliśmy w tym miejscu istotne dane, więc jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej (http://www.autoperfekt24.pl/dowoz-paliwa-opole/) naszych witryn.

Jeśli nie będziemy za każdym razem konsekwentni, dziecko na pewno zrobi z tego pożytek. Należy natomiast wziąć poprawkę, iż przecież dziecko to istota żywa, nie da się opieki nad nim porównać do normalnego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie tylko wojskowym drylem i sumiennością, lecz musimy wziąć pod uwagę także czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję opryskiwacze do sprzątania.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest z kolei bardzo proste, ale tylko w teorii.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Musisz przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej miód z podkarpacia informacji.

Jedz tyle i tyle, o tych godzinach, nie napychaj się do snu, unikaj słodyczy… Wszystko w teorii wygląda znakomicie, ale kiedy przychodzi, do praktyki w tym momencie dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest dyscyplina w temacie trzymania się diety. Jest to niekończąca się bitwa o nasze marzenia o idealnej sylwetce, jest to bitwa z czymś niewidzialnym, ale także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy z własną psychiką, ze swoimi nawykami jedzeniowymi, to tak samo jak zmienić część siebie. Nie jest to łatwe.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni taki oto przykład – trening, jest dość podobny do trzymania się diety, jednak tylko po części. W przypadku diety musimy zmienić nawyki kulinarne, ale kiedy trenujemy zmianie ulega coś jeszcze. Jedzenie owszem, bo skoro ćwiczymy nie możemy obiadać się niezdrowym jedzeniem, równocześnie jednak powinniśmy zmienić… nas samych. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i samodoskonalenia za wszelką cenę. Normalny obowiązek przeradza się tu w nieustanną walkę, ale warto ją podjąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. solidne myjki okienne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*