Robienie porządków to świetny test na to czy możesz być obowiązkowy

Są takie czynności, które wymagają od nas stanowczości i systematyczności. Można do takich przykładów zaliczyć sporo codziennych obowiązków: sprzątanie, wychowanie dziecka, dieta, ćwiczenia i tak dalej. W każdej z tych aktywności liczy się powtarzalność a także utrzymanie swego rodzaju rygoru, który pozwala na osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Weźmy sprzątanie. Załóżmy, iż robimy to, jak większość Polaków, w dzień wolny. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemypodłogę mopem, korzystamy z dużej ilości innych pojemników, w których znajduje się odpowiedni środek, na różnego rodzaju brudy: łazienkowe, kuchenne czy te zalegające w pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy sprzątać regularnie, bo jeśli zaniedbamy choć raz, stracimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek bezsensownie urośnie i będzie straszył swoją wielkością.Następny przykład jest z tym większych obowiązków – odchowanie dziecka. Tutaj najpewniej popełnimy dużo błędów. Jeśli nie będziemy za każdym razem konsekwentni, dziecko na pewno zrobi z tego pożytek. Należy natomiast wziąć poprawkę, iż przecież dziecko to istota żywa, nie da się opieki nad nim porównać do normalnego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie tylko wojskowym drylem i sumiennością, lecz musimy wziąć pod uwagę także czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję opryskiwacze do sprzątania.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest z kolei bardzo proste, ale tylko w teorii.

Jeśli ten wpis jest dla Ciebie ciekawy oraz chcesz zdobyć większą ilość danych na omawiany temat, to pojawiła się pełna treść (https://www.palacjugowice.com/), którą warto przeczytać.

Jedz tyle i tyle, o tych godzinach, nie napychaj się do snu, unikaj słodyczy… Wszystko w teorii wygląda znakomicie, ale kiedy przychodzi, do praktyki w tym momencie dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest dyscyplina w temacie trzymania się diety. Jest to niekończąca się bitwa o nasze marzenia o idealnej sylwetce, jest to bitwa z czymś niewidzialnym, ale także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy z własną psychiką, ze swoimi nawykami jedzeniowymi, to tak samo jak zmienić część siebie. Nie jest to łatwe.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni taki oto przykład – trening, jest dość podobny do trzymania się diety, jednak tylko po części. W przypadku diety musimy zmienić nawyki kulinarne, ale kiedy trenujemy zmianie ulega coś jeszcze. Jedzenie owszem, bo skoro ćwiczymy nie możemy obiadać się niezdrowym jedzeniem, równocześnie jednak powinniśmy zmienić… nas samych. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i samodoskonalenia za wszelką cenę. Normalny obowiązek przeradza się tu w nieustanną walkę, ale warto ją podjąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. solidne myjki okienne.